ВООЗ: Молоді та здорові люди можуть не отримати вакцину до 2022 року

Головний науковий співробітник ВООЗ Сумія Сумінатхан. Фотографія: Фабріс Коффріні / EPA


Перші вакцини будуть в обмежених кількостях і їх вводитимуть тим, хто має найбільші ризики щодо здоров'я; Німеччина зафіксувала найвищий рівень щоденної кількості випадків інфікування.

Здоровим, молодим людям, можливо, доведеться почекати до 2022 року, щоб зробити щеплення проти коронавірусу, за словами головного вченого Всесвітньої організації охорони здоров’я, який каже, що медичні працівники та особи з найвищим ризиком мають пріоритетне значення. Це відбувається, коли Німеччина зафіксувала найвищу щоденну кількість заражень з початку пандемії.
Сумія Сумінатхан зазначила, що, попри численні випробування вакцини, швидкі, масові спалахи були малоймовірними, і організація того, хто дасть доступ першим у разі виявлення безпечної вакцини, все ще працює.

"Більшість людей погоджуються, що вакцинація повинна початися з медичних працівників та працівників служб "на передовій", але навіть там потрібно визначити, хто з них піддається найбільшому ризику, а потім слідують люди похилого віку тощо", - сказала Сумінатхан.

"Буде багато рекомендацій, але я думаю, що пересічній, здоровій молодій людині, можливо, доведеться почекати до 2022 року, щоб отримати вакцину", - сказала вона.

Сумінатхан сподівається, що до 2021 року буде щонайменше одна ефективна вакцина, але вона буде доступна лише в “обмеженій кількості”.

Розробки двох зразків вакцин з американських досліджень Johnson & Johnson та AstraZeneca призупинили з міркувань безпеки.

читайте також: AstraZeneca зупиняє випробування вакцини проти Covid-19 після незрозумілої хвороби

Сумінатхан також застерігає від самозаспокоєння щодо смертності від вірусу, заявляючи, що зі збільшенням числа випадків смертність також зросте.

"Зростання смертності завжди відстає від зростаючих випадків на декілька тижнів", - сказала вона. "Ми не повинні задовольнятися тим, що рівень смертності знижується".

Німеччина зафіксувала найвищу кількість щоденних інфекцій з початку пандемії, повідомляючи про 6 638 нових випадків. Попередній максимум був 28 березня, коли зафіксували 6 294 справи.

У середу канцлер Ангела Меркель та прем'єр-міністри 16 федеральних земель країни домовились про нове правило, згідно з яким райони зі стрімко зростаючим рівнем зараження повинні ввести комендантську годину для барів та ресторанів.

Якщо протягом семи днів у районі реєструється більш як 35 нових заражень на 100 000 людей, маски також стануть обов’язковими в місцях, де люди мають тісний контакт протягом тривалого періоду.

Глобальні інфекції становлять 38,4 млн, а смертність - 1,09 млн. США переважають за обома показниками: трохи менше ніж 8 мільйонів інфекцій та більше ніж 216 000 смертей.

У середу ввечері Дональд Трамп провів мітинг в штаті Айова, знову заявивши, що він "імунітет" від вірусу. "У мене імунітет, і я не можу вам його дати", - сказав він під час мітингу, додавши, що його син Беррон, якому 14 років, мав вірус, але згодом отримав негативний тест, і він "навіть не знав, що хворий”.

Тим часом колишній міністр оборони Трампа, генерал Джеймс Меттіс, заявив, що Америка погано переживає коронавірусну інфекцію. Він сказав: "Суть в тому, що ми бачили політичну реакцію на хворобу, вона політизується невдалим способом, і ціна реальна".

"Ми заплатили за це жахливу криваву ціну, немає ніякого приховування", - сказав Меттіс.

Спеціальний представник ВООЗ у справі Covid-19, доктор Девід Набарро, також критикував передачу вірусу США в інтерв'ю австралійському національному мовнику ABC. Відповідаючи на запитання про повернення Трампа до виборчої кампанії, в якій він заявив, що зараз у нього імунітет.

"Досить важко заохотити всіх поводитися таким чином, щоб вони могли захищатися від вірусу, якщо є публічні особи, які пропонують, що вони можуть поводитися по-різному ", - сказав він.


У суботу Франція ввела комендантську годину в Парижі та у восьми інших містах. “Ми повинні діяти. Нам потрібно гальмувати поширення вірусу", - заявив президент Еммануель Макрон у телевізійному виступі, оголосивши комендантську годину з 21:00 до 6:00 год, яка діятиме принаймні чотири тижні.

Після збільшення випадків інфікування Іспанія закриває бари та ресторани по всій Каталонії на найближчі 15 днів, оскільки країна бореться з одним з найвищих показників зараження в Європі, майже 900 000 випадків і понад 33 000 смертей.

У Нідерландах, де також вступили в силу нові заходи, включаючи обмеження продажу алкоголю та нові вимоги щодо носіння масок, люди пили та танцювали в останні хвилини перед тим, як усі бари, ресторани та "кав'ярні" закрились.

Кількість смертних випадків у Мексиці наближається до 85 000 після додаткових 498 смертей. Загальна кількість інфекцій у країні становить 829 396 осіб, повідомило міністерство охорони здоров'я.

за матеріалами Guardian


15.10.2020 1159
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

951
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1958
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2828
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3463
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3856

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7627
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2463
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

946
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1815
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3399
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1788
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3695
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3907 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5452