Лише близько 60% тротуарів та інших пішохідних зон в Івано-Франківську та навколишніх селах прибираються механізовано.
Про це розповів сьогодні на оперативній нараді у міського голови директор комунального підприємства «Муніципальна дорожня компанія» Віталій Бурко, повідомляє Фіртка.
Зі слів посадовця, сьогодні на балансі очолюваного ним підприємства перебувають усі тротуари на території міста Івано-Франківська, деякі тротуари в селах міської територіальної громади – загальною площею понад 700 тисяч квадратних метрів, а також вся центральна частина міста, включаючи площі, сквери в центрі міста.
«Зараз в умовах зимового утримання основна задача полягає в очищенні від снігу, льоду, посипання протиожеледним реагентом, тобто сіллю та піском», - зазначив комунальник.
При цьому, як стверджує Віталій Бурко, якщо прибирання проїзної частини вулиць та доріг Івано-Франківській територіальній громаді прибирається виключно механізованим способом, то з тротуарами ситуація дещо інакша.
«Ну зокрема очищення від снігу пішохідних зон – механізовано десь відсотків на 60», - зазначив директор КП «МДК».
Комунальник пояснює такий стан речей, по-перше, недостатньою кількістю техніки, а по-друге, тією обставиною, що не всі тротуари та пішохідні зони є проїзними для техніки.
Механізованому очищенню, зокрема, заважають недостатня ширина тротуарів, як, наприклад, на початку вулиць Чорновола та Коновальця, наявність стовпчиків, різного роду малих архітектурних форм та інших перешкод.
«Але, все ж таки, більша частина міста прибирається механізовано. Для цього ми маємо вісім малих тротуароприбиральних тракторів, які працюють по затверджених маршрутах. Механізатори працюють позмінно – три зміни на один механізм, цілодобово, без вихідних і без святкових», - зазначив Віталій Бурко.
Наразі для роботи з прибирання пішохідних зон у комунальному підприємстві залучено чотири трактори МТЗ-80 – для очищення ширших об’єктів благоустрою, як-от площ; три трактори МТЗ-320, передбачені для очищення тротуарів; трактор «Авант» - багатофункціональний і дуже зручний у використанні, через що директор КП «МДК» назвав його найвдалішою покупкою підприємства за всю його історію.
«Всі наші трактори, так само як і солерозкидувачі, обладнані GPS-навігаторами. У нас є розроблені маршрути прибирання тротуарів – в принципі охоплене все місто – всі основні тротуари», - розповів посадовець.
Що ж до недоступних для техніки місць, там проводиться ручне очищення тротуарів від снігу та льоду силами понад 100 працівників благоустрою. Двірники працюють позмінно, без вихідних та святкових днів. Перша зміна – посилена – працює з 06.00 до 14.00 години. В другу зміну – з 14.00 до 21.00 години – виходять близько 20 двірників, які, крім, власне, очищення тротуарів, також прибирають сміттєві урни, збирають сміття.
Разом з тим, що стосується посипання тротуарів протиожеледними реагентами, то тут ситуація є значно гіршою, адже, зі слів Віталія Бурка, таке посипання майже на 100% відбувається вручну.
«Маємо один трактор – той самий «Авант», який має навісне обладнання, який може розкидати протиожеледні матеріали. Але наразі маємо такий один, тому основне посипання відбувається, як кажуть, добрим традиційним методом (вручну – ред.) Хотілось би, звісно, щоб було більш механізоване, але наразі такої можливості немає.», - каже Бурко.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Відновили стару та купують нову: комунальна дорожня техніка в Івано-Франківську готова зустріти зиму
«Запас кишеню не рве»: відомо, скільки протиожеледних засобів заготували на зиму в Івано-Франківську
Івано-франківські дорожники закуплять два нові автомобілі-солерозкидувачі
Поточний ремонт доріг в Івано-Франківську: відомо, які роботи і де вже виконано
В Івано-Франківській територіальній громаді цьогоріч капітально відремонтували 26 доріг
В Івано-Франківську розпочали будівництво розв'язки моста на Пасічну (ВІДЕО)