Відкриття та освячення дошки пам’яті загиблим в АТО/ООС медичним працівникам відбулось 2 вересня в приміщенні департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
На церемонії відкриття, окрім представників влади, були присутні родичі загиблих прикарпатських медиків, передає Фіртка.
Степан Чомко, батько загиблого лікаря Ярослава Чомка, розповів, що його син за освітою терапевт, працював фармацевтом, був учасником Революції Гідності й одразу після неї, пішов на фронт.
"Це пам'ять не тільки про мого сина, але й усіх загиблих лікарів області. На жаль, їх п'ятеро, але маю надію і вірю в те, що їх більше не буде. Хочу, щоб ця війна завершилася перемогою України, щоб ніхто більше не гинув. Те, що ця дошка в департаменті - дуже символічно. Для батьків та інших відвідувачів департаменту. Щоб всі бачили, якою ціною дається ця перемога, за що небайдужі лікарі йдуть на фронт і рятують життя, бо вони дали клятву Гіппократа", - сказав батько Героя.
Наразі на меморіальній дошці фотографії п'яти прикарпатських медиків, котрі віддали життя, рятуючи українських воїнів під час збройної агресії Росії: Богдана Ризанича, Дмитра Бута, Ярослава Чомка, Мирослава Остап'юка, Степана Уханського.
"Найгірше для родин загиблих - це відчувати байдужість. Такі заходи і все, що робиться для того, щоб пам'ятали Героїв - це прояв небайдужості. Дякую, що прийшли та зробили таку дошку шани - це приємно. Звичайно, набагато приємніше, якби мій син був тут поруч зі мною, дожив мінімум до 70-ти років і його портрет висів ту на дошці пошани та гордості, як якось викладача чи професора. Але сталося, як сталося", - додала Ольга, мати загиблого Героя.
Понад 150 прикарпатців загинули, захищаючи територіальну цілісність держави від російського агресора, серед них не лише військові чи медики, але й волонтери, громадські активісти та пересічні люди, котрі боролись за незалежність Батьківщини. Начальник відділу Міністерства у справах ветеранів в Івано-Франківські області, Володимир Веркалець, зазначив, що всі вони стали Героями Небесної Сотні.
"Воювати йшли люди різного віку та різних професій. Серед них були й медичні працівники, адже, яка б війна не була, її важко уявити без медичних працівників. Я думаю, не кожен навіть може уявити, що бачили ці люди і що пережили. Вони йшли виконувати свою місію - рятувати життя наших захисників. На жаль, рятуючи життя захисників, медики інколи втрачають своє життя", - каже посадовець.
Також Веркалець додав, що в міністерстві будуть продовжувати практику відкриття меморіальних дошок та кутків пам'яті в місцях, де працювали герої, які віддали життя за країну.
Своєю чергою голова ОДА Світлана Онищук анонсувала відкриття "Дзвону пам'яті". За задумом очільниці області, такий дзвін має лунати щомісяця, нагадуючи всім про героїзм тих людей, які віддали своє життя за Україну.
"Ви знаєте, як сильно потрібно любити свою державу та рідний край, щоб віддати за це життя. Дуже правильно отець сказав, що це - найвищий вимір любові. Любити іншу людину для того, щоб віддати своє життя. Захисники нашої країни зробили це. І вони живуть в нашій пам'ять і в наших серцях. Те, що сьогодні ми всі разом зібралися тут, і є нашою подякою за той вклад, який вони зробили для кожного з нас і нашої держави. Я дякую керівництву департаменту охорони здоров'я, що такі події мають місце в нашій обласній адміністрації", - заявила очільниця ОДА.