Майже 11,5 мільйонів гривень необхідно сьогодні для виконання робіт другої черги з відновлення зруйнованих повінню 2020 року дамби та берегоукріплень у селі Микитинці Івано-Франківської міської територіальної громади.
Як повідомив, звітуючись на нещодавньому засіданні міського виконавчого комітету, Руслан Гайда, заступник Івано-Франківського міського голови, в межах ліквідації наслідків повені, що мала місце у червні 2020 року, Івано-Франківській міській територіальній громаді вдалося повністю відновити дамбу та берегоукріплення на річці Бистриця Надвірнянська у селі Угорники та виконати роботи першої черги з берегоукріплення у селі Микитинці, інформує Фіртка.
Для виконання робіт другої черги з відновлення дамби у селі Микитинці місто розраховувало використати кошти з резервного фонду Державного бюджету. Проте через відсутність фінансування роботи не завершили.
Відповідно до проєкту берегоукріплення та відновлення дамби у вказаному населеному пункті, що його розробило Управління капітального будівництва Івано-Франківської обласної державної адміністрації, планована вартість робіт другої черги становить 11 410 тисяч гривень.
«Ми звернулися з відповідними листами до обласної державної адміністрації про виділення додаткових грошей, які були нам заплановані згідно з проєктом, (і проєкт робили в УКБ області) - на суму 11 мільйонів 410 тисяч гривень.
До сьогоднішнього дня ці роботи не завершені. На що ми отримали відповідь на тому тижні, що «у вас є перевиконання міського бюджету – прошу фінансувати з міського бюджету дане питання». Дамби лиш наші – більше нікому це питання не цікаве», - констатував Руслан Гайда.
Зі слів заступника міського голови, на сьогодні потреба міського бюджету у коштах, для того, щоб забезпечити будівництво дамб та берегоукріплення у всіх населених пунктах Івано-Франківської міської територіальної громади – там, де є така необхідність, - становить 245 мільйонів.
«У зв’язку із збільшенням наших мешкань територіальної громади, у нас дамби – це дійсно є таке проблематичне питання, тому що в багатьох наших населених пунктах , які приєдналися, є назва дамби, а фактично їх немає або вони або вони зруйновані», - розповів посадовець.
Зокрема, зі слів Руслана Гайди, сьогодні існує потреба будівництва водозахисних дамб:
- на річці Бистриця Солотвинська у мікрорайоні Пасічна міста Івано-Франківська (від автомобільного до залізничних мостів у межах вулиць Целевича та Хіміків);
- на річці Бистриця Надвірнянська у районі вулиць Горохолинська – Медична та у районі вулиці Барнича в обласному центрі;
- проведення робіт з укріплення берегової лінії річки Бистриця Надвірнянська у селі Черніїв, вздовж садового товариства «Плай»;
- розчищення (спрямування) берегової лінії та будівництва водозахисної дамби у мікрорайоні Опришівці, у районі вулиці Блавацького; виконання робіт із захисту опор автомобільного мосту на річці Бистриця Солотвинська в мікрорайоні Пасічна обласного центру;
- відновлення водозахисної дамби на річці Бистриця Солотвинська вздовж вулиці Надрічна у районі залізничного моста в Івано-Франківську;
- берегоукріплення річки Бистриця Надвірнянська у селах Вовчинець та Підлужжя, а також виконання комплексу робіт з розчищення русел річок Бистриця Надвірнянська та Бистриця Солотвинська.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
На Прикарпатті відремонтували міст, з якого нещодавно впав 10-річний хлопчик
Рік без переправи. Як на Франківщині живуть люди після минулорічного паводка (ФОТО/ВІДЕО)