Пам’ять про націоналістів, страчених нацистами 17 листопада 1943 року, вшанували сьогодні в Івано-Франківську.
За традицією пам’ятні заходи відбулися під стінами Івано-Франківської синагоги, де 78 років нацисти стратили 27 учасників ОУН, пише Фіртка.
Нагадаємо, 14 листопада 1943 року під час вистави «Шаріка» за однойменною п'єсою Ярослава Барнича, яка відбувалася в Станіславському міському театрі (нині – приміщення Обласної філармонії імені Іри Маланюк), вдерлися гестапівці та поліцаї.
Після нетривалого обшуку вони арештували 140 людей, серед яких були члени Організації українських націоналістів. 17 листопада 1943 року стосовно 30 арештованих – 27 чоловіків і 3 жінок, причетних до ОУН, - нацистський суд виніс смертний вирок. Чоловіків розстріляли біля приміщення театру, де відбувався суд, - під стінами Станіславської синагоги.
Сьогодні вулиця, де відбувалася страта, має назву Страчених Націоналістів. На місці розстрілів 14 жовтня 2003 року встановлений пам’ятник.
Вшанувати загиблих на місце страти прийшли голова Івано-Франківської районної ради Василь Попович, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, голова Всеукраїнського братства вояків УПА Богдан Борович, службовці міського виконавчого комітету, представники духовенства, освітяни, студенти, громадськість, представники організацій ветеранів ОУН – УПА.
Учасники пам’ятних заходів поклали квіти та запалені свічки до пам’ятника страченим націоналістам, взяли участь у панахиді за загиблими.
«Кожного року ми збираємося на цьому місці, творимо пам’ять, молимося за Героїв. Бо це здебільшого були молоді люди, які просто хотіли, щоб Україна постала. І вона постала! В тому числі й завдяки їхній боротьбі.
Бо тільки у своїй незалежній державі ми можемо бути вільні, щасливі та говорити правду. І це велика цінність. Минають десятиліття, але боротьба триває: за територію та за зміст нашої України», - прокоментував у фейсбуці подію міський голова Руслан Марцінків.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Боротьба з УПА: СБУ опублікували більше трьох тисяч документів НКВС
Шляхами бойової слави: на Прикарпатті вшанували станичного УПА Дмитра Повха (ФОТО)
Не всі захисники – чоловіки, і не всі чоловіки – захисники: чому 14 жовтня – свято не про стать