У ЦМКЛ пояснили, за яких умов хворих на Covid-19 лікують безплатно, а за яких платно.
Про це йдеться на сторінці медичного закладу в Facebook, пише Фіртка.
"Оскільки виникають труднощі та непорозуміння через визначення безкоштовних та платних послуг, хочемо внести наступні роз'яснення", - йдеться у повідомленні.
Шляхи госпіталізації:
• електрοнне направлення лікаря з надання ПΜД, якοгο οбранο за декларацією прο вибір лікаря, абο лікуючοгο лікаря;
• дοставлення бригадοю екстренοї (швидкοї) медичнοї дοпοмοги;
• електрοнне направлення з іншοгο клінічнοгο підрοзділу та/абο закладу;
• самοзвернення у невідкладнοму стані.
Підстави для отримання безкоштовної медичної допомоги:
Положення про Національну службу здоров’я України: п. 9) здійснює оплату згідно з тарифом за надані пацієнтам медичні послуги (включаючи медичні вироби) та лікарські засоби за договорами про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.
Підстави для надання платних послуг:
Медичні послуги та лікарські засоби, що не включені до програм медичних гарантій, не підлягають оплаті коштом Державного бюджету України передбачених на реалізацію програм медичних гарантій.
При діагностуванні COVID-19 з ПЛР (+) лікування проводиться для пацієнта безкоштовно. У випадку необхідності лікувати супутні патології або потреби в ліках, що не входять до національного переліку – такі медикаменти закуповуються за кошти пацієнта. При лікуванні пневмоній при ПЛР (-) медикаментозне забезпечення здійснюється за загальним терапевтичним пакетом (4,5 тис. грн). В нього входить КТ, киснева підтримка, лабораторні дослідження, медикаменти при невідкладних станах.
Я так розумію, якщо людина не потребує лікування від Covid, то вважайте держава вилікувала її безкоштовно. Це просто треш.
Під час пандемії всі медичні послуги мають бути безкоштовними.