Прикарпатський університет посів перше місце серед українських вищих навчальних закладів у світовому рейтингу Scimago Institutions Rankings.
Минулого року виш зайняв другу сходинку в цьому рейтингу, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.
Нагадаємо, цей рейтинг публікується з 2009-го року науково-дослідницькою організацією, що базується в Іспанії. Щоб потрапити до рейтингу, потрібно опублікувати не менш як 100 унікальних наукових статей та популяризувати наукові здобутки у суспільстві.
Працівники кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету у лабораторії, в якій досліджують дрозофілів, проводять 5 різних експериментів, розповідає студентка магістратури Аліна Заячківська.
"У цій кімнаті підтримується стала температура, близько 24-25 градусів. Так само контролюється освітлення і вологість. Тобто підтримуються сталі умови для проживання мух. Ви можете побачити клітки, в яких утримується близько ста мух. І тут вони мають доступ до середовища, де ми додаємо сполуку чи речовини, які ми досліджуємо для різних проєктів", — каже Аліна Заячківська.
У доробку дівчини вже є 5 опублікованих наукових статей у міжнародних журналах, які вона написала у співавторстві.
Доктор біологічних наук Володимир Лущак – найбільш цитований науковець серед працівників Прикарпатського національного університету. У виші він завідує кафедрою біохімії та біотехнології. Науковець каже, наразі займається тим, що пропагує науку в суспільстві.
"Найбільша проблема – це те, що люди не цікавляться наукою, люди не хочуть бути здоровими, люди лінуються для себе працювати. І ще одна проблема те, що до нас не йдуть студенти вчитися, дуже мало студентів. В нас дуже добрі студенти, але непопулярність полягає в тому, що в професора Лущака треба працювати багато".
Олег Лущак протягом минулого року написав 19 праць, які взяла до уваги група іспанських науковців SCImago при складанні рейтингу університету. Це - наукові статті на різні теми, розповідає Олег Лущак.
"Перший напрямок – це ми досліджуємо можливість використання речовин природного походження для продовження тривалості якості життя. Ці дослідження ми проводимо на плодових мушках дрозофілах і на мишах. Ми досліджуємо, наскільки це взагалі можна використовувати. Екстракт, наприклад, рослин Карпатського регіону і не тільки. Це раз. І по-друге, ми досліджуємо безпосередньо можливість використання певних речовин, які вигідно можна знайти якраз в цих екстрактах", — каже доктор біологічних наук Володимир Лущак.
Минулого року Прикарпатський університет посів другу сходинку в рейтингу Scimago Institutions Rankings. Першість цього року свідчить про динаміку росту наукових досягнень, каже ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда. Він розповідає, за якими критеріями оцінювали вищі навчальні заклади.
"46-50% — це наукові здобутки університетів. 30% — це інноваційна діяльність і 20% — це робота в інтернет-мережах з метою популяризації цих наукових здобутків".
Ректор додає, що перше місце для Прикарпатського університету – це велика честь.
Читайте також:
Франківський університет посів перше місце у престижному світовому рейтингу
На горі Піп Іван цього року відкриють надсучасну метеостанцію (ВІДЕО)