Виконком Львівської міської ради погодив подорожчання проїзду в громадському транспорті.
Виконком Львівської міськради у п’ятницю, 21 травня, відкоригував вартість проїзду у громадському транспорті міста. Проїзд у міських автобусах, трамваях і тролейбусах подорожчає із 7 грн до 10 грн. При цьому всі наявні пільги збережуться, а вартість абонементів не зміниться, пише zaxid.net.
Згідно з рішенням, вартість проїзду у автобусах, трамваях і тролейбусах міста буде однаковою – 10 грн. Нові тарифи почнуть з 27 травня.
Водночас, для пасажирів електротранспорту буде можливість придбати квитки дешевше. Зокрема 10 грн коштуватиме квиток, придбаний у водія, 9 грн – у кіосках та в «Львівелектротрансі», 8,5 грн – через QR-коди Privat24, SMS, Bluetooth, термінали самообслуговування IBOX та EasyPay. При цьому разовий квиток для студентів, придбаний у водія, коштуватиме 5 грн, у кіосках та через смартфон – 4 грн. Перевезення багажу коштуватиме 8,5 грн.
Вартість проїзних абонементів для пасажирів трамваїв і тролейбусів залишилась незмінною: місячний проїзний коштує 150 грн (пільговий – 80 грн), квартальний на 90 днів – 420 грн, денний – 20 грн, туристичний на три дні – 50 грн. Для автобусного сполучення абонементів у Львові нема.
«Насправді більш соціальне рішення важко знайти, адже собівартість автобусних перевезень становить 14 грн. Ми ж говоримо про 10. Ідеться про незначне коригування. До того ж усі пенсіонери їздять у Львові безкоштовно. Плюс люди, які мають відповідні пільги, також. При цьому, держава жодної гривні на компенсацію пільгових перевезень, передбачених законами України, не дає. Це все лягає на бюджет міста», – сказав під час засідання виконкому міський голова Андрій Садовий.
Раніше львівські перевізники порахували, що економічно обґрунтованим тарифом для автобусів є 14 грн, а для електротранспорту – понад 12 грн.
читайте також: У Львові депутатку оштрафували за безквитковий проїзд у тролейбусі
Перевізники пояснюють, що після того, як востаннє коригували тарифи, зросла вартість запчастин і пального, а також мінімальна зарплата для працівників транспортних підприємств. Саме ці показники формують тариф на проїзд.
«Коли ми почули розрахунки від перевізників, то зрозуміли, що така сума є занадто високою для мешканців. Підвищувати тариф майже вдвічі не можемо. Тому вийшли на компроміс – 10 грн. Це дозволить забезпечити нормальну роботу транспорту й економічне становище», – пояснив ZAXID.NET керівник управління транспорту Орест Олеськів.
Нагадаємо, що востаннє вартість проїзду в львівських автобусах із 5 до 7 грн зросла 1 лютого 2019 року, а в електротранспорті – у січні 2020 року.
Читайте також:
У скільки обійшовся безкоштовний проїзд на День міста: в "Електроавтотрансі" назвали приблизні цифри