У Калуші встановлять горельєф митрополиту Андрею Шептицькому (ФОТО/ВІДЕО)

У Калуші біля церкви Святого Архистратига Михаїла встановлять горельєф митрополиту Андрею Шептицькому. Ідея належить директору КП «Ритуальна служба» Олександру Ковалю, калушанину Йосифу Кшисяку та скульптору Ігору Семаку.

Наразі вже почалася робота над скульптурою, передає Фіртка.

Незабаром планують створити благодійний фонд і розпочати збір коштів, щоб завершити створення горельєфу.

У коментарі «Вікнам» Олександр Коваль розповів, що постаттю Андрея Шептицького зацікавився давно. Адже часто їздив до Осмолоди, яка відома резиденцією відомого українського митрополита. Захопившись цією особистістю почав дізнаватися історію його життя, колекціонувати фотографії. З часом виникло бажання віддячити Андрею Шептицькому за його діяльність і встановити знакове місце на його честь.

Проте мрії залишалися мріями, допоки Олександр Коваль не зустрів однодумця-калушанина Йосифа Кшисяка. Він не тільки підтримав ідею, але й познайомив Олександра Коваля зі скульптором Ігорем Семаком, який зголосився дати життя проєкту.

Йосиф Кшисяк наголосив на важливості ідеї щодо встановлення пам'ятника митрополиту, який у свій час дав благословення на будівництво храму Святого Архистратига Михаїла. І в той час, коли німці захопили Калущину, він продовжував працювати на благо України.

"Необхідно віддячити Андрею Шептицькому за кожен його подих і крок, адже він вартий великої уваги", - вважає калушанин.

У місті вже є майдан Андрею Шептицькому, однак, на думку Йосифа Кшисяка, хотілося б, щоб біля цього місця вшановувалися важливі події й робилися добрі справи. Наразі потрібно, щоб ідею підтримала громада Калущини. Тому потрібно зібрати 160 тис. гривень на встановлення горельєфа.

Скульптор Ігор Семак вже почав роботу над горельєфом. Каже, що спершу зробив невеликий ескіз, який візуалізував архітектор Олександр Бучацький. Наразі сформована глиняна модель горельєфа, над якою працюватимуть, затонувавши «під бронзу». Терміни поки що не визначені. Однак є надія на те, що до Дня Незалежності скульптуру встановлять.

Митрополита скульптор хотів показати саме в молодому віці та на повний ріст. До речі, в реальному житті Андрей Шептицький мав ріст понад два метри.


Читайте також:

Франківський скульптор виготовив погруддя Митрополиту Андрею Шептицькому (ВІДЕО)


04.07.2021 1052 1
Коментарі (1)

За 200 км вільний ЄС 2021.07.04, 21:33

Збереження історії  - це добре. Шептицький є визначна постать розвитку і захисту українства в релігійній сфері.

Та що таке муніципальна варта у Калуші і чим вона займається? Заганяє пенсіонерів з лавочок у кабаки і торгівців на ринки. Очевидно люди а чорних мпсках без опізнавального номера на шоломі чи житону вийшли далеко за межі охорони муніципальних приміщень і порядку в них. І все це під схвалення міської влади. Не той приклад взяли з Франківська. Одне добре  - з паркуванням на газонах трохи розібрались. Та навіщо перетворювати місто на "поліцейське" при чому самозваної поліції?

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

968
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1979
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2851
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3487
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3687
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6876 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3871

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5686

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6824 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7640
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2477
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4742
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5127
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

494
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

958
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1828
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3411
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

936
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1803
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3707
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3931 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5466