Проект «Eco City» представлений командою франківських дітей, які вивчають Arduino робототехніку на безкоштовних гуртках. В них є хороша ідея моніторингу якості повітря та оцінки особистого комфорту перебування в мікрорайонах Івано-Франківська.
Уявіть, що ви зможете в онлайн — режимі моніторити якість повітря та оцінювати власний комфорт перебування в різних районах міста. Якість повітря визначається лазерним модулем, який просвічує повітря, що всмоктується у вимірювальну камеру, контролер оцінює їх кількість в 1м3 і так визначає концентрацію мікрочастинок в повітрі. Чим вища концентрація, тим нижча якість повітря.
За словами юних винахідників, комфорт перебування людей у природному середовищі визначається температурою, вологістю повітря, атмосферним тиском та рівнем шуму. Тому в пристрій ввели давачі контролю цих параметрів. Ці всі цифрові модулі та плату Arduino хлопці зібрали в один пристрій, налаштували, запрограмували та підключили до інтернет-мережі для передачі даних на сайт спільноти юних робототехніків freearduino.com.ua. на сторінку Arduino проекту «Eco City», інформує Фіртка.
Інформувати мешканців Івано-Франківська про стан якості повітря будуть за допомогою інтернет-сайту та мобільного додатку.
До команди юних винахідників увійшли п’ятеро хлопців: 15-річний Дмитро Обухов , 17-річний Богдан Фіцак , 17-річний Андрій Крохмалюк , 13-річний Володимир Врюкало та 11-річний Мар’ян Врюкало.
Один пристрій уже встановили у п'ятницю на фасаді будинку навпроти облдержадміністрації, в якому розміщений громадський ресторан "Urban Space 100". Він наразі працює без збою.
Зокрема у вихідні прилад зафіксував перевищення забруднення повітря у п'ять разів.
Ще чотири планують встановити найближчим часом. Зокрема на зупинці громадського транспорту біля універмагу, на вокзалі, біля кінотеатру "Космос та у мікрорайоні Каскад.
Діти працюють над розробкою мобільного додатку.
Проект також може допомогти визначати місця джерел забруднення повітря та надасть громадськості можливість впливати на зменшення або ж повне усунення джерел забруднення.
А також сприятиме популяризації ідей щодо покращення екологічного середовища міста серед молоді.
"Кожна людина повинна розуміти, що все залежить від неї. Якщо кожен побачить проблему, почне думати над її вирішенням, а відтак і почне дбати про екологію. Нашими проектами ми не можемо боротися із забрудненням повітря, але можемо показати проблему і змусити інженерів працювати над фільтрами до автівок, кондиціонерів та котлів", - зауважують винахідники.
Читайте також:
У Франківську презентували першу навчальну книгу з робототехніки (фото)