У Франківську відзначили річницю обрання і понтифікату Святого Івана Павла ІІ (ФОТО)

У суботу, 17 жовтня, у костелі Христа Царя Всесвіту, що в Івано-Франківську, по вулиці Вовчинецька, відбулася чергова подія, в рамках відзначення 42-річниці обрання і понтифікату Святого Івана Павла ІІ та 100-річчя Його народження.

Для всіх охочих відбулося відкриття виставки «Кароль Войтила. Народження», яка представляє переломні моменти життя Папи Римського, а також концерт християнської музики, пише Фіртка з посиланням на УГКЦ.

«Для всіх присутніх, для представників громади міста, незалежно від віросповідання, ми відкрили виставку „Кароль Войтила. Народження”. Ми також мали урочисту Святу Месу, а завершився сьогоднішній вечір концертом християнської музики. Ця зустріч, як на мене, була дуже зворушливою, і дуже потрібною усім нам, бо – як говорилося в проповіді, ми шануємо Йоана Павла ІІ, однак насправді то Він вказує нам шлях до Христа, тобто до Того, кого ми маємо шанувати найбільше», – сказала Мар’я Осідач, директор Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.

Виставка „Кароль Войтила. Народження”, яку підготував Центр думки Йоана Павла ІІ у Варшаві, показує найважливіші моменти з життя Кароля Войтили, Його підготовку до виконання різних життєвих і громадських ролей: студента, робітника, капелана, душпастиря, науковця, і врешті Папи. Понтифікат Йоана Павла ІІ показано з особистої перспективи, а також і в контексті Його впливу на сьогодення Церкви, Польщі та світу.

«Йоан Павло ІІ – це справді феноменальна постать. Я гадаю, він є одним із символів ХХ століття. Це був приклад людини, яка жила правильно, надихала інших. Людина, яка показала світу найвищі духовні якості і цінності. Якщо говорити про світових лідерів, я вважаю, що Йоан Павло ІІ є прикладом, на який будуть рівнятися наші сучасники, а також наступні покоління», – сказав перший заступник голови Івано-Франківська Микола Вітенко.

Від імені Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина до присутніх звернувся прессекретар Архієпархії о. Володимир Лукашевський. Він у своєму слові подякував організаторам за запрошення та зроблену працю, а також поділився своїми думками про святого Папу.

«Безумовно св. Іван Павло ІІ велика особистість у світовій історії. Однак, гадаю, ключовим в його особі завжди був Христос, завдяки якому ми сьогодні вшановуємо саме святу людину. Бажаю, щоби кожен із нас також прагнув тієї святості, яка, як бачимо на прикладі життя святого Папи, здобувається щоденним вірним виконанням своїх обов’язків та великою любов’ю до Бога і ближнього», - побажав о. Володимир.

Після подячної Служби Божої відбувся концерт християнської музики, де молодь, яка приходить до Центру польської культури та гуртується довкола римо-католицької і греко-католицької парафій, під диригуванням Катерини Перекліти із Одеси виконала важливі і яскраві релігійні пісні. Участь у концерті взяли також студенти Івано-Франківської Духовної семінарії.

«На завершення ми заспівали улюблену пісню Папи „Барка”. Ми також виконали твір „Aprite le porte a Cristo”, який написано спеціально до процесу беатифікації Йоана Павла ІІ. Цікава також пісня „Фатімська Пані”. Йоан Павло ІІ любив Марію. Його часто можна було зустріти з вервицею в руках, а особливо він шанував Матір Божу Фатімську. Я дуже вдячна організаторам за можливість взяти участь в цій події. Це великий плюс для української культури і для розвитку діалогу між польською і українською культурами», – сказала п. Катерина Перекліта.

Під час концерту у супроводі ансамблю Quattro Corde пролунали також улюблені твори Йоана Павла ІІ, заспівані різними мовами.

«На концерті ми заспівали пісні, які безпосередньо пов’язані із життям Папи. Пісні англійською, італійською, українською та польською мовами. Так ми хотіли підкреслити єдність між християнами», – каже музична координаторка проєкту п. Тетяна Камінська, органістка місцевої римо-католицької парафії.

На концерті слухачів познайомили із найважливішими етапами життя святого, а також його інтересами і захопленнями, що дало змогу краще пізнати водночас таку далеку і таку близьку, відому і людську постать Святішого Отця.

«Концерт переплетено відомостями про різні події з життя Йоана Павла ІІ. Що, безумовно, допомогло людям краще пізнати особу Папи, а через музику відкрити свої серця назустріч тому, чого навчав Йоан Павло ІІ, що він говорив, чим жив», – сказав о. Владислав Іващак, настоятель парафії Христа Царя Всесвіту.

В урочистостях взяла також участь генеральна консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонєвіч.

«Я дуже зворушена, бо це був такий чудовий концерт, так чудесно всі тут співали. Зазвучала та велика любов, яку Йоан Павло ІІ нам тут залишив. Обличчя всіх, хто сьогодні тут виступав, були такі ясні, що давали нам те тепло, ту велику радість. Так ми дякуємо за великий дар понтифікату, за всю ту мудрість, за все те, що кожен з нас особисто отримав», – сказала п. Еліза Дзвонкєвіч.

Через обмеження, пов’язані із пандемією Covid-19 в заходах могла взяти участь обмежена кількість осіб. Тому організатори забезпечили онлайн-трансляцію концерту, завдяки чому кожен міг доєднатися до події, не виходячи з дому. А ті, хто був присутній в костелі Христа Царя Всесвіту, відзначали особливу атмосферу урочистостей. Для парафіянина Михайла Дейнеги участь в концерті стала сентиментальною подорожжю спогадами.

«Колись на своєму шляху я зустрів Святого Йоана Павла ІІ. Ми здійснювали прощу із тодішнім настоятелем парафії о. Казимиром Галімуркою і разом з Папою молилися у Його приватній каплиці. Сьогодні я також молився і дякував Богу за те, що зустрів цю людину на своєму шляху. Я плакав і тоді, і сьогодні також був зворушений. Плакав, бо концерт у нашій святині пробудив у мені ці чудові спогади», – сказав п. Михайло Дейнега.

Нагадаємо, раніше Фіртка повідомляла, що в Івано-Франківську відбудуться заходи на згадку про Святого Йоана Павла II.

Фотогалерея


22.10.2020 28322
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1989
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2864
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3494
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6887 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3876

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

503
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

962
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471