Сьогодні, 17 вересня, в Івано-Франківську на вулиці Крука з нагоди дня хірурга, відкрили анотаційну дошку відомому лікарю, знаному хірургу, одному з організаторів хірургічної служби на Прикарпатті, професору Василю Сенютовичу.
Про це повідомляє кореспондентка Фіртки.
"Медики, а зокрема хірурги - це дуже відповідальні люди для нашої держави. Ми розуміємо, наскільки від них залежить доля людини. Це надзвичайно важливо - зберегти пам'ять для громади, для наступних поколінь", - впевнений Руслан Марцінків, очільник Івано-Франківська.
Василь Сенютович був одним з учасників чоловічої капели" Сурма", тому на відкритті меморіальної дошки хор заспівав пісню "Чуєш, брате, чуєш".
Довідково:
Василь Федорович Сенютович народився 22 квітня 1912 року в місті Глиняни Львівської області. Юнак не міг одержати вищу освіту в тогочасній Польщі, як українець, він був змушений виїхати спочатку до Чехословаччини, де навчався у Братиславському університеті, а потім до Австрії, де навчався на медичному факультеті Грацького університету, який закінчив у 1936 році. Щоб навчатись, він одночасно працював на різних роботах.
Після закінчення університету з 1936 по 1939 рік працював помічником лікаря у Львівській області (м. Глиняни).
Протягом 1939-1947 р. Василь Федорович працював лікарем-хірургом, завідувачем хірургічного відділу Станіславської міської лікарні. Він вперше на Прикарпатті успішно здійснив оперативне втручання на стравоході в умовах відкритого серця. У 1947 році він був обраний асистентом кафедри госпітальної хірургії Станіславського медичного інституту.
Василь Федорович відрізнявся своєю життєвою невтомною енергією. Разом з викладанням хірургії студентам на основі свого досвіду практичного хірурга проводив наукові пошуки та узагальнення різних видів місцевої й загальної анестезії. Навесні 1950 року на засіданні Станіславського обласного товариства хірургів заслухали його наукову роботу, як асистента на тему “Перидуральна сегментарна анестезія“, в якій автор доводив безпечність такого виду знеболення.
Члени Станіславського наукового товариства хірургів схвально оцінили роботу і рекомендували представити до офіційного захисту як дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук. Необхідно зазначити, що кандидатська дисертація Сенютовича була однією із перших дисертацій, виконаних хірургом-клініцистом в Станіславському медичному інституті. Дисертацію він успішно захистив у 1951 році.
Помер професор Сенютович 18 серпня 1982 року. Похований в м. Глиняни Львівської області. Пам’ять про невтомного трудівника, відомого лікаря-хірурга Прикарпаття професора Івано-Франківського національного медичного університету Василя Федоровича Сенютовича зберігається в його наукових працях, в серцях людей, яким він надавав висококваліфіковану хірургічну допомогу, в серцях колег, учнів і послідовників.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: