Під час розкопок Тисменицької брами в Івано-Франківську продовжують виявляти все нові і нові знахідки.
Сьогодні вдалося розкопати старовинну цегляну кладку.
"Щодня нові відкриття. Сьогодні робота делікатна, дрібними інструментами, майже ювелірна знайшли цегляну горизонтальну кладку. Цікаво, що напрямки викладки цегли різні. Цегла зустрічається і пальчатка (в часи Потоцького робили цеглу вручну, тому і видно сліди пальців - звідси назва), і покрита поливою, і з чорним нальотом сажі від пожежі", - повідомила активістка Марія Козакевич.
Як писала Фіртка, минулого місяця в середмісті Івано-Франківська комунальники знайшли унікальну історичну знахідку - частину Тисменицької брами 17 століття. Її виявили під час завершального етапу робіт на вулиці Лесі Українки.
В планах - зробити це місце однією з туристичних цікавинок Івано-Франківська.
Довідка Фіртки:
В давнину місто замикали три величні брами: з північного боку — Галицька (Львівська) брама, з південно-західного боку — Тисменицька (Кам’янецька) і з південно-східного — Вірменська (Заболотівська).
Від кожної брами було перекинуто довгий дерев’яний міст через рів, наповнений водою, і тільки за допомогою цих мостів можна було потрапити до міста. Над брамами вміщувались величезні чорні мармурові таблиці із золотими написами.
Тисменицька брама - ренесансна прямокутна триярусна споруда з наскрізним арковим проїздом, увінчана високою вежею з банею та шпилем.
Читайте також:
У Франківську під час розкопок Тисменицької брами знайшли монету часів Речі Посполитої (відео)
В середмісті Івано-Франківська продовжуються розкопки залишків старовинної міської брами (фото)