У МЗС України та МОЗ заявили про те, що наразі шукають розв'язання проблеми з українцями, які перебувають на лікуванні в Білорусі та не можуть повернутися додому після того, як Київ заборонив авіасполучення із Білоруссю.
Про це йдеться в спільній заяві двох відомств, яке було опубліковано в середу, 26 травня, пише Фіртка з посиланням на Слово і Діло.
У заяві наголошується, що зараз в Білорусі перебувають 26 громадян України, які отримують медичну допомогу (трансплантація органів, кісткового мозку, імунотерапія), ще чотири українці проходять обстеження.
«У зв'язку з закриттям 26 травня авіасполучення між Україною і Республікою Білорусь Міністерство закордонних справ України та Міністерство охорони здоров'я України працюють над розв'язанням логістичних питань українських громадян, які лікуються в білоруських медичних установах», - йдеться в заяві.
Відзначається, що дипломати та фахівці МОЗ готові надати максимальне сприяння українцям у розробці оптимального маршруту слідування в кожному конкретному випадку, зокрема з огляду на стан здоров'я. Для отримання допомоги їм порадили звернутися на «гарячу лінію» Посольства України в Білорусі.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський розпорядився припинити авіасполучення з Білоруссю після інциденту з вимушеною посадкою літака Ryanair в Мінську, а також затриманням засновника каналу Nexta Романа Протасевича.
Після цього білоруська авіакомпанія скасувала всі рейси в Україну.
Нагадаємо, 23 травня у Мінську силовики затримали Романа Протасевича, одного із засновників опозиційного Telegram-каналу NEXTA, який у Білорусі визнали екстремістським. Блогер летів літаком Ryanair, який екстрено посадили у білоруській столиці начебто через повідомлення про мінування.
Президент Литви Гітанас Науседа звернувся до Білорусі з вимогою негайно звільнити Романа Протасевича.
У жовтні 2020 року Центральний районний суд Мінська визнав Telegram-канал Nexta і логотип видання екстремістськими матеріалами.
У середині березня 2021 року засновник опозиційного Телеграм-каналу NEXTA Степан Путило заявив, що його ресурс більше не координуватиме акції протестів у Білорусі. Натомість команда проєкту зосередиться на розслідуваннях злочинів режиму Олександра Лукашенка.
читайте також: "Йди!": У Мінську десятки тисяч людей вийшли на акцію проти Лукашенка (ФОТО/ВІДЕО)
У березні Управління Слідчого комітету Білорусі по Мінську зажадало визнати редакцію мережі Telegram-каналів NEXTA "іноземною екстремістською організацією" та заборонити її діяльність на території країни.
Читайте також:
Україна відреагувала на затримання опозиційного журналіста Протасевича
CNN: Білорусь звинувачують у "піратстві, що фінансується державою" (ФОТО)