Обмінятися думками щодо ключових проблем українсько-польських взаємин та налагодити плідну співпрацю мають змогу учасники традиційних щорічних Українсько-польських зустрічей, які вже вчотирнадцяте зібрали у курортній Яремчі провідних українських та польських експертів, дипломатів та науковців.
Як повідомили у пресслужбі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, що є одним зі співорганізаторів форуму, цьогорічні зустрічі відбуваються під гаслом «Вільні з вільними, рівні з рівними» і приурочені 30-річчю визнання Республікою Польща незалежності України, інформує Фіртка.
За традицією, конференцію відкрили ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда та директор Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Ян Маліцький. З початком роботи учасників зустрічей привітали міністр, вповноважений Уряду Республіки Польща з питань полонії і поляків на Сході Ян Джєджічак, директор Інститу політичних та етно-національних досліджень імені Івана Кураса НАН України, радник офісу президента України Олег Рафальський, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцкі, перший заступник голови обласної ради Івано-Франківської області Василь Гладій, Генеральний консул України у Кракові В'ячеслав Войнаровський, голова Фонду «Свобода і Демократія» Ліля Любонєвіч, головний редактор тижневика «Кур’єр Галіцийський» Войцех Янковський, директор Інституту польської культури в Києві Роберт Чижевський та інші.
Як повідомили у ПНУ, в рамках роботи форуму заплановано цілу низку панельних дискусій на актуальні теми українсько-польських взаємин, підписання угод про партнерство та інших заходів.
Так, протягом першого дня конференції, 24 вересня, відбулися дискусійні панелі на теми «Польща як шанс для України – Україна як шанс для Польщі. Досвід дипломатів з 30-річної перспективи» та «Дві легені цивілізації»: західне та східне християнство в думці Івана Павла ІІ (до двадцятої річниці паломництва в Україну).
Участь в обговореннях взяли колишні посли України у Республіці Польща та Польщі в Україні Маркіян Мальський, Ян Ключковський та Марек Зюлковський.
Крім того, на полях зустрічей відбулося підписання угоди про співпрацю між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та польськими науково-дослідницькими установами: Інститут полімерів і хімічних волокон, Інститут шкіряної промисловості та Інститут тканин. Угода передбачає співпрацю, зокрема, у провадженні спільних наукових проєктів, а також стажування студентів з Прикарпаття у Польщі.
Ще однією знаковою подією зустрічей стало нагородження директора Студій східноєвропейських досліджень Варшавського університету Яна Маліцького медаллю «30 років відновлення Незалежності України» та Грамотою Голови Івано-Франківської обласної ради. Нагороди багатолітньому партнерові прикарпатських науковців вручили на церемонії відкриття конференції.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Делегація посольства Швеції завітала до Івано-Франківська
В Івано-Франківську переобрали керівництво Асоціації міст-володарів Призу Європи
Україна отримає 411 мільйонів доларів на розвиток вищої освіти та підвищення стійкості енергосистеми