Щороку 31 жовтня у світі відзначають Хелловін, що у перекладі з англійської означає «вечір усіх святих». Найбільшу популярність свято має за кордоном, зокрема яскраво відзначають у Великобританії, США, Канаді та Ірландії.
Фіртка вирішила поцікавитися, чи святкують Хелловін в Івано-Франківську.
Ідучи вулицями міста, біля закладів громадського харчування можна побачити чимало тематичних декорацій. Однак більшість працівників зазначають, що Хелловін не святкують.
«Це не наше свято, бо антихристиянське. Декорації біля закладу – це радше продемонстровані дари осені: гарбузи, сухоцвіт, сіно. До речі, наш заклад п’ять років як функціонує, але жодного року Хелловін тут не відзначали», - каже Аліна, адміністраторка одного з франківських ресторанів.
За словами працівників, такі декорації біля закладів – це ще й хороший маркетинговий хід, адже відвідувачі часто фотографуються, виставляють світлини в соціальні мережі та позначають геолокацію певного закладу.
«Думаю, в багатьох осінь асоціюється з гарбузами. То цьогоріч ми вирішили пофарбувати їх в інші, нетипові для них, кольори. Такі плоди осені у нас стоять вже понад два тижні, і, напевно, стоятимуть ще десь так, а потім зваримо з них смачну кашу. На заміну осіннім декораціям прийдуть зимові. Приємно бачити усмішку гостей, коли заходять до нас», - ділиться Марія, менеджер франківської кав’ярні.
Однак, працівники тих закладів, при вході яких були скелети та вирізані гарбузи зі свічками, з кореспонденткою Фіртки спілкуватися відмовились.
Самі ж франківчани неоднозначно ставляться до Хелловіну. Зокрема, часто молодь вважає таке святкування доволі веселим.
«Щороку, ще зі шкільних часів, ми з подругами збиралися у когось вдома, запалювали свічки та розмальовували обличчя. Це було захоплююче, бо кожній робили щось інше, нове. А потім йшли гуляти в центр, де також було багато креативних макіяжів та костюмів. Ніхто нікому нічого поганого не робив. Це просто ще один привід повеселитися», - каже франківчанка Оля.
Розваги з тематичними декораціями організовували навіть в одному з дитячих садочків в Івано-Франківську.
«Ми підготували вечірку з іграми, конкурсами, творчими завданнями та навіть з фотозоною. Хочу, щоб всі розуміли, що це лише розваги для дітей, а не підтримка чи святкування Хелловіну. Ми не розповідаємо дітям про монстрів чи темні сили, не паплюжимо віру чи релігію.
Чому в костюмах? Бо дітки люблять костюмовані вечірки, а батькам буде гарна згадка у вигляді фотографій. Однак, якщо батьки не мають нічого проти такого святкування – одягали хелловінський костюм, якщо ж ні – то будь-який інший осінній», - розповіла Анна, вихователька.
За її словами, сенс такої події у дитячій радості від костюмів, а не прив’язаності до якихось ритуалів.
Дещо популярнішим відзначення Хелловіну є у Німеччині. Про це Фіртці розповіла франківчанка Ірина, яка живе у місті Потсдам.
«У Німеччині, у ніч проти 1 листопада, діти ходять по домах, стукають у двері та питають: «цукерки чи смерть?». Натомість господарі їх частують. Молоді люди своєю чергою часто збираються в когось «на хаті», організовують собі тематичні тусовки чи ідуть в нічні клуби», - розповідає Ірина.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Антихристиянський захід»: прикарпатці відвідали скандальний фестиваль в Тернополі (ФОТО)