Цього року на конкурс подали 23 проєкти від 17-ти громадських організацій (деякі ГО подавали по кілька проєктів) у шести номінаціях, передає Фіртка з посилання на Вікна.
Максимальний обсяг фінансування одного проєкту — 30 тисяч гривень. Це менше, ніж торік, — 35 тисяч гривень. Більшість поданих на конкурс проєктів мали максимальний або близький до нього бюджет. Тож, загальна вартість реалізації всіх поданих на конкурс проєктів склала понад 622 тис. гривень.
На реалізацію проєктів-переможців конкурсу в міському бюджеті закладено 250 тис. гривень — за програмою розвитку місцевого самоврядування. Відтак цього року конкуренція за бюджетні кошти між громадськими організаціями була незвично великою.
Так, у попередні роки на аналогічний конкурс подавали по 13-14 проєктів, більшість із яких ставали переможцями й отримували бюджетне фінансування (були роки, коли загальний бюджет усіх проєктів був навіть меншим, ніж сума, передбачена в бюджеті для переможців конкурсу). Так, минулого року проєктів-переможців було десять і на їхню реалізацію з міського бюджету виділили понад 243 тис. гривень.
Засідання конкурсної комісії, під час якого заслуховували авторів проєктів і мали визначати переможців, відбулося 27 липня. Тоді йшлося, що переможцями цього року можуть стати 8-9 проєктів. За ідеєю, члени комісії мали оцінювати проєкти за бальною системою за визначеними критеріями, а переможцями, відповідно, — оголосити проєкти з найвищою сумою балів. Проте результати конкурсу оприлюднили лише за тиждень — наприкінці дня 2 серпня.
До того ж переможців одразу 13, водночас бюджети майже всіх — суттєво "урізані". Тож, фактично, комісія заради кількості пожертвувала якістю. Є два варіанти: або бюджети проєктів були завищеними, або ж громадські організації не зможуть їх повноцінно реалізувати (якщо не знайдуть додаткового джерела фінансового ресурсу).
«На підставі рішення конкурсної комісії буде підготовлено проект розпорядження міського голови про затвердження результатів конкурсу та надання фінансової підтримки на реалізацію проєктів організацій-переможців конкурсу коштом міського бюджету, передбачених на дані цілі на поточний рік. Після підписання розпорядження міський голова укладає з громадською організацією-переможцем конкурсу договір про надання фінансової підтримки на реалізацію проєкту відповідно до чинного законодавства України», — йдеться в офіційному повідомленні про результати конкурсу на сайті міської ради.
Більше у сюжеті:
Читайте також:
«Бюджет участі – 2021»: скільки буде переможців та скільки голосів треба набрати, щоб виграти