З початку 2021 року 14 людей з Івано-Франківщини постраждали від трудового рабства за кордоном.
Про це в ефірі Суспільного повідомила завідувачка консультативного центру благодійного фонду "Карітас Івано-Франківськ" Людмила Солодка, передає Фіртка.
"Цього року виявили та надали допомогу двом жінкам і 12 чоловікам. Від початку роботи фонду, з 2004 року, ми допомогли 260 людям, які потрапили у трудове рабство. Це — і чоловіки, і жінки", – розповідає Людмила Солодка.
До речі, за словами Олега Тримчія, тимчасового виконувача обов’язків начальника відділу міграційної поліції, у міграційній поліції області впродовж 2021 року немає офіційно зареєстрованих заяв щодо випадків трудового рабства заробітчан з Івано-Франківщини.
"Ми починаємо перевіряти, коли люди перетнули кордон. Можливо, бояться цього, є різні випадки. Багато чоловіків, до прикладу, не звертаються, бо думають, якщо не пощастило цього разу, то пощастить наступного. Є момент сорому. Хтось не хоче розголосу", – каже Олег Тримчій.
За словами Людмили Солодкої, працівники "Карітас Івано-Франківськ" переважно знаходять постраждалих від трудового рабства за кордоном на акціях, також виїжджають у громади області. Там розповсюджують інформаційні матеріали про торгівлю людьми. Коли ж з’ясовують факти трудового рабства, то пропонують юридичну, матеріальну, фінансову допомогу.
"Дуже часто люди не просять допомоги, бо не знають, куди звертатися, і що така допомога є. На своїх заходах ми завжди намагаємося донести, що якщо у громадах десь був такий випадок, щоб місцева влада знала, куди скерувати людей за допомогою", – каже Людмила Солодка.
Окрім "Карітасу" постраждалі можуть звертатися у департамент соціальної політики у своєму населеному пункті, щоб отримати статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: