Навчання з 1 вересня школярі розпочнуть у звичайному повноформатному режимі.
Про це розповів міністр освіти та науки Сергій Шкарлет в ефірі телеканалу 1+1, передає Фіртка.
"COVID-19 вже не такий, яким був на початку. Розвиваються нові штами, які більш активні, більш агресивні. Але на початок навчального року ми все-таки розглядаємо ситуацію, коли ще тепло, коли ще немає супутніх сезонних захворювань, що в школу ми підемо в повноформатному режимі", – розповів Шкарлет.
Міністр додав, що разом з очільником МОЗ Віктором Ляшком розглядав три базові сценарії навчання.
"Коли Україна буде в зеленій зоні – це звичайний режим нормального повноформатного навчання без ніяких змін в освітньому процесі, але водночас і педради, і вчителі можуть обирати для себе якісь додаткові заняття, зокрема, по формату Всеукраїнської школи онлайн", – розповів Шкарлет.
Якщо ж буде жовта, помаранчева або червона зона, і в школі буде менше 80% вакцинованих педагогів, навчання відбуватиметься в дистанційному або змішаному режимі.
Також, все залежить від вакцинування освітян.
Станом на 15 липня, за даними МОН, в Україні проти COVID-19 вакцинувалося орієнтовно 35% вчителів.
"Але область від області відрізняється надто критично. Наприклад, Київська область – це 90%, Житомирська, Львівська області – 55%-60%. Але всі ці цифри – на 15 липня. Якщо ми хочемо мати повноцінний освітній процес, вакцинуватися треба", – наголосив міністр.
Що стосується Івано-Франківської області, то в нас на сьогодні провакциновано 23% прикарпатських освітян.
Якщо рівень вакцинації не буде достатнім, то яке буде навчання тоді?
Якщо в закладі освіти провакцинувалися лише 20% працівників - у “жовтому”, “помаранчевому”, “червоному” рівні епідемічної безпеки такий заклад буде зобов’язаний працювати дистанційно.
Однак, освітній омбудсмен Сергій Горбачов вважає, що відмовляти в роботі невакцинованим вчителям - незаконно.
За його словами, провакцинований працівник закладу освіти не лише сам набагато менше ризикує і суттєво краще захищений від важкого перебігу хвороби, але й захищає інших працівників та учнів. Але цей захист не буде достатньо ефективним, якщо не провакцинується належна для створення колективного імунітету кількість працівників.
Зауважимо, наразі рівень вакцинації освітян по Україні ще не є достатнім. Дані дашборду РНБО щодо вакцинації працівників сфери освіти по кожній області дивіться на сайті освітнього омбудсмена.
Читайте також:
Відомо, скільки освітян на Прикарпатті щепили проти COVID-19
Вакцина від Pfizer: на Прикарпатті жодна із районних лікарень не має обладнання для її зберігання
У Калуші планують закупити холодильне обладнання для вакцини Pfizer
USAID надасть Україні холодильники для перевезення вакцини Pfizer
В Україні зареєстрували китайську вакцину від коронавірусу Sinovak