НКРЕКП підвищила розмір компенсації споживачам, яка має прийти автоматично у платіжках за світло.
Про це заявила член НКРЕКП Ольга Бабій в ефірі одного з телеканалів, передає Фіртка.
За її словами, своїм рішенням Нацкомісія наблизила стандарти електропостачання до європейських. Тепер планові перерви в електропостачанні можуть бути не більше 12 годин (раніше були 24 години), а в зимовий період час на реконструкцію і ремонт скоротили до 8 годин.
Крім того, тривалість аварійних ремонтів тепер має бути не більше 22 годин, раніше було 24 години.
"Мало хто з нас знає, що, якщо в нас було відсутнє електропостачання більше цього часу, то ми маємо право на компенсацію. Раніше побутовий споживач мав право на компенсацію 200 гривень, зараз ця компенсація становитиме 300 гривень", - сказала вона.
Бабій пояснила, що компенсація має прийти автоматично у платіжки за місяць, в якому була перерва з електропостачання. Вона наголосила, що писати жодних заяв не потрібно. Якщо компенсація не була надана автоматично – споживач повинен звернутися до НКРЕКП.
"Ці наші компенсації мають стимулювати обленерго модернізувати мережі та покращувати якість обслуговування", - додала вона.
Бабій також зауважила, якщо внаслідок стрибка напруги у споживача згоріли побутові прилади, то він повинен звертатися до обленерго за компенсацією, а в разі виникнення спору - це питання розгляне Державна інспекція з енергетичного нагляду.
Вона додала, що за останній рік кількість штрафних санкцій зросла: якщо у 2019 році було компенсовано 3,2 млн грн, то у 2020 - 4,6 млн грн. "Зараз Нацкомісія ввела більш жорсткі стандарти до компаній, які розподіляють енергію, це колишні обленерго. Для того, щоб вони підвищували якість електропостачання", - зазначила Бабій.
Тариф на електроенергію:
Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою тариф на електроенергію для населення знижується до 1,44 грн за кіловат-годину, якщо домогосподарства споживають менше ніж 250 кіловат-годин на місяць.
Постачання електроенергії:
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення залишити ще на місяць без змін чинний тариф на електрику для населення в розмірі 1,68 гривні за кіловат-годину.
До кінця літа громадяни можуть трохи видихнути - різкого зростання вартості електропостачання найближчими тижнями не буде.
Але восени питання про нові розцінки на електрику в нашій країні постане знову.
Читайте також: