Штрафувати не будуть… до кінця 2022 року: військові розповіли про новий перелік спеціальностей для жінок-військовозобов’язаних

Не плутати постановку на військовий облік з призовом на військову службу закликав представників засобів масової інформації та громадськість начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил полковник Роман Горбач.

Про це військовий посадовець розповів вчора на брифінгу, повідомляє Фіртка.

Нагадаємо, днями набув сили наказ Міністра оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313, який суттєво розширює перелік спеціальностей та професій, які передбачають обов’язкову постановку жінок, що володіють такими професіями, на військовий облік.

І вказана обставина вже набула значного суспільного резонансу, оскільки тепер на жінок, які мають вказані у переліку спеціальності – такі, як, скажімо, бухгалтери, економісти, працівники готельно-ресторанної справи, юристи тощо – загалом близько 35 спеціальностей, поширюється відповідальність за порушення правил військового обліку, яка передбачає накладення адміністративних штрафів.

«Взяття на військовий облік жінок-військовозобов'язаних – це не є призов на військову службу жінок-військовозобов'язаних. Це абсолютно різні категорії. І сьогодні ніхто нікого не призиває на військову службу без їх згоди», - зазначив військовий.

Зі слів полковника Романа Горбача, робота з внесення змін до законодавства щодо розширення переліку жіночих спеціальностей, які підлягають обов’язковому військовому обліку, була започаткована ще у 2020 році.

А в березні цього року були внесені зміни до частини 11 статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», відповідно до яких «жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних».

Що ж до наказу Міністра оборони від 11 жовтня 2021 року № 313, то він лише запровадив такий перелік, ставши інструментом реалізації Закону.

Керівництво Збройних Сил України визначило терміни взяття жінок передбачених наказом спеціальностей на військовий облік – до кінця 2022 року. До того часу військові обіцяють не вживати жодних санкцій ні щодо таких жінок, які ухилятимуться від постановки на військовий облік, ні щодо їхніх керівників.

«Одразу звертаю увагу: до кінця 2022 року жоден керівник підприємства, установи чи організації, а також самі жінки, які мають ставати на військовий облік, до цього часу не будуть притягуватись до жодної відповідальності. Тобто адміністративні санкції з боку начальників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки до них вживатися не будуть», - запевнив полковник Роман Горбач.

В ході брифінгу озвучили також механізм постановки жінок передбачених у переліку спеціальності на облік у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

Як повідомив військовий комісар Київського обласного ТЦК та СП полковник Валерій Куценко, жінка-військовозобов’язана, чия спеціальність підпадає під перелік, зобов’язана повідомити про це керівника свого підприємства, надалі протягом 2022 року звернутись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та для себе з’ясувати, чи підлягає вона військовому обліку.

«Тому що є вікові обмеження, є обмеження за станом здоров’я», - пояснив військовий.

Прибувши в ТЦК та СП жінка, яка підлягає військовому обліку, пише заяву, додає до заяви копії та оригінали документів: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про одруження, свідоцтва про народження дітей, свідоцтво про закінчення навчального закладу, довідку з роботи, за якою спеціальністю вона працює на даний час.

Після цього ТЦК та СП за місцем реєстрації жінки ухвалює рішення, чи підлягає вона військовому обліку. В разі, якщо жінка підлягає військовому обліку, її направлять для проходження військово-лікарської комісії за місцем реєстрації.

«Що стосується підприємств, установ, організацій, то я хотів би наголосити, що не залежно від форми власності всі вони ведуть первинний облік військовозобов’язаних.

До цього переліку, крім медичних працівників і осіб, які раніше проходили військову службу (я маю на увазі жінок) на даний час долучаться деякі інші спеціальності, за якими вони працюють. Це ті ж самі бухгалтери, готельно-ресторанний бізнес… Тут дуже великий перелік – близько 35 категорій», - зазначив військовий.

Полковник Валерій Куценко також зауважив, що обов’язок ведення військового обліку не покладається на фізичних осіб-підприємців. В таких випадках відповідальність несуть безпосередньо військовозобов’язані, які зареєстровані у нього за договорами. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Прикарпатські військові льотчики виконали цьогоріч понад тисячу льотних годин 

День Збройних Сил України: в Івано-Франківську дружини воїнів привітали своїх чоловіків автопробігом 

Відомо, скільки прикарпатців цьогоріч вступили на військову службу за контрактом 

Територіальна оборона на Прикарпатті: на порозі важливих змін 

Територіальна оборона на Прикарпатті: цьогоріч суттєво збільшилась кількість резервістів (ФОТО) 

В Івано-Франківську відбулися урочистості з нагоди Дня територіальної оборони   

Відомо, скільки прикарпатців призвуть цієї осені на строкову службу до війська 

На Івано-Франківщині стартує осінній призов   


24.12.2021 Сергій Білий 2997 1
Коментарі (1)

читач 2021.12.24, 23:10

Замість професійної армії ось такий подарунок жінкам під Новий Рік видали. Замість звільнити від радянського пресу чрловіків додали під нього жінок. Сподіваюсь наступна влада скасує цю дурню.

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

972
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1986
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2857
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3493
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3693
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6884 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3875

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5690

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6831 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7643
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2481
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4746
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5131
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

500
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

961
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1832
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3416
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

939
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1807
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3711
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3935 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5470