Що робити при отруєнні?
Ну хто з нас хоч раз в житті не з'їдав "щось не те"? Не існує таких людей, які ніколи не страждали від харчового отруєння. Симптоми цього стану прості та зрозумілі: біль і важкість у шлунку, огидне самопочуття і діарея. Отруїтися можна чим завгодно: їжею, ліками, алкоголем, залишковими продуктами життєдіяльності організму. Людина взагалі тендітне створіння, гостро реагує на будь-які негативні зміни гомеостазу.
За часів молодості наших бабусь найдієвішим засобом при отруєнні вважався слабкий розчин марганцівки. Досить небезпечний метод: трохи переборщити з перманганатом калію - і можна заробити опіки стравоходу і шлунка. Але кого це зупиняло?
Потім було активоване вугілля. Принцип дії у нього був відмінним від марганцівки: потрапляючи в шлунок, він "пов'язував" отрути та виводив їх природним шляхом. В принципі, вугілля є і зараз. Є "звичайне", а є біле, є таблетоване і капсульоване. І все б нічого, але є один великий мінус у таблетованого активованого вугілля: разова доза розраховується виходячи з маси тіла людини. Так що великому дорослому чоловікові при отруєнні потрібно зжувати мало не десяток таблеток. Противних і "в'яжучих" рот. Фу! Разова порція білого вугілля набагато менше, зате ціна набагато більше. Сучасна українська фарміндустрія пропонує оптимальне розв'язання проблеми з отруєнням - паста-сорбент «Ентеросгель».
Що таке «Ентеросгель»?
«Ентеросгель» - це гідрогель на основі кремнієвої кислоти. Випускається у двох формах:
- капсули;
- гель (без смаку та зі смаком).
Потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, гель зв'язує токсини та виводить їх природним шляхом, як і інші сорбенти. Але він також обволікає стінки шлунка, що перешкоджає ерозії та запальним процесам.
Приймати добавку можна як дорослим, так і дітям. Разова порція для дорослих - одна столова ложка, для дітей - одна чайна. Як і інші сорбенти, «Ентеросгель» потрібно приймати через дві години після прийому інших лікарських засобів.
Не вірте рекламі, що сорбент "розумний" і виводить лише токсини. Будь-який сорбент зв'язує все, що є в шлунку та кишківнику.
Коли потрібно приймати «Ентеросгель»?
Найчастіше препарат приймають при харчових отруєннях. Виробник також рекомендує використовувати добавку і при інших станах:
- хіміотерапія;
- печінкова і ниркова недостатність;
- підвищений холестерин;
- кишкові інфекції різного походження;
- дисбіоз кишківника.
Протипоказань у добавки практично немає. Приймати Ентеросгель не можна при наявності індивідуальної непереносимості та при гострій кишковій непрохідності. Тому якщо ваш шлунок гостро реагує на незвичну їжу або ви приймаєте серйозні лікарські препарати, у вас в аптечці обов'язково повинен бути Ентеросгель.
Будьте здорові!
партнерський матеріал