В Івано-Франківській області очікують 84 мільйони гривень з держбюджету на ліквідацію наслідків минулорічного паводка. Їх витратять на 63 об’єкти інфраструктури.
Про це Суспільному Карпати розповів начальник управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації Володимир Стебницький, пише Фіртка.
Калущина очікує на ремонт п'яти об’єктів у Підгірках та Хотині. Там найкритичніші місця, які провокують підтоплення. У селі Білі Ослави, що на Надвірнянщині, потрібно укріпити береги на чотирьох ділянках.
"Минулого року кошти з держбюджету надійшли у третій декаді грудня. Їх повернули до держбюджету. Була селекторна нарада з Кабміном. Ми чекаємо на уточнення керівників громад і старост", — каже Володимир Стебницький.
Заступник голови Калуської територіальної громади Мирослав Тихий повідомив, що Підгірки щоразу затоплює через будівництво житлових будинків та господарських споруд в охоронній зоні річки Млинівка. При цьому доступ для впорядкування і розчищення перекритий.
"У 2020 році було виконано робіт на 905 тисяч гривень на вулицях Братів Козаків, Вороного і Тичини. В цьому році впорядкували майже 650 метрів у провулку Лісний та на вулиці Врубеля", — розповідає Мирослав Тихий.
Голова ТГ пояснює, що за кілька років вирубали ліс поблизу. Там складний рельєф, додаються селеві потоки, що підживлюють Млинівку.
У селі Білі Ослави Надвірнянського району все ще не оголошено підозру колишнім посадовцям сільської ради, які призначали виплати односельцям, чиї господарства насправді не постраждали від паводка 2020 року. Жодна родина при цьому не повернула гроші до бюджету, як і не виплачено допомоги тим, хто справді зазнав збитків, окрім одного домогосподарства. Про це Суспільному розповів староста Білих Ослав Микола Дячук.
Родина жительки Білих Ослав Світлани П’ятак, чий будинок через довгі суперечки таки визнали непридатним для проживання, отримала 800 тисяч гривень у 2020 році. Однак умову про купівлю житла у безпечному місці сім’я не виконала.
"Вона мала купити будинок, який знайшла в нашому селі, але з невідомих причин відмовилася від нього. Їй перерахували 800 тисяч гривень від Надвірнянської районної ради, департаменту соцполітики ОДА. Вона тільки закупила будматеріали й проводить якісь ремонтні роботи. Скільки разів ми до неї телефонували, вона коментарів не дає", — розповідає староста села Білі Ослави.
Чоловік також повідомив, що місцеві річки щодня підмивають берег у тих місцях, де мало проводитися берегоукріплення.
"Минулого року провели берегоукріплення на двох ділянках на вулиці Сагайдачного та одній ділянці по Галана. Замовником було УКБ області. Залишилося ще чотири проєкти з берегоукріплення. Оскільки кошти повернули до держбюджету, люди на вулиці Грушевського дуже стурбовані, бо деякі будинки висять над прірвою", — каже Микола Дячук.
Читайте також:
Скоро крокодили заведуться: очільник Франківська про забруднену річку на Прикарпатті (ФОТО)
Тижнева норма опадів за пів доби: підтоплені шість домогосподарств Калуської громади
Підтоплені подвір'я, будинки та криниці: де на Івано-Франківщині найбільше випало дощу (ФОТО)