У західних регіонах 65,4% опитаних мешканців не готові брати участь у будь-яких акціях масового протесту.
Такими є дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Фіртка.
Водночас готові — 30,2% опитаних мешканців західних областей.
Зауважимо, щодо регіональних відмінностей за окремими видами акцій протесту, найменше тих, хто готовий брати участь у виборчій компанії у Східному та Західному регіонах (12,7% та 15,1% відповідно).
Найбільше у Центральному регіоні (17%) та у Південному – 16,4%. В іншому значущих розбіжностей за регіональним розподілом немає.
Якщо аналізувати відповіді за статтю, то більша частина опитаних жінок не готові брати участь у протестах (66,8%), а серед чоловіків таких (59,9%).
Крім цього, чоловіки дещо більше готові брати участь у санкціонованих мітингах і демонстраціях (13,9% проти 9%).
Також рівень готовності до протестів у міського населення вищий ніж у сільського (34,5% проти 27,9%). Так, серед різних видів протестів найбільша різниця спостерігається у готовності до участі у виборчій кампанії (міське населення – 16,8%, сільське населення – 13,8%) та участі у санкціонованих мітингах та демонстраціях (міське населення – 12,6%, сільське населення – 8,6%).
Підсумуємо, що у грудні 2021 року в акціях протесту готові брати участь 32,4% дорослих жителів України, зокрема 15,7% українців вбачають свою участь у виборчій компанії як формі протесту, 11,3% - у санкціонованих мітингах та демонстраціях, 10,3% - зборі підписів під колективними відозвами.
У порівнянні з попереднім роком рівень готовності до участі в акціях соціального протесту знизився на 5,6%.
Нагадаємо, 40% мешканців західних регіонів не готові брати участь у теробороні. Проте, понад 60% мешканців західних регіонів готові чинити опір Росії: 39,7% – зі зброєю в руках.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Бліцопитування: чи вірять франківці у можливий напад Росії на Україну
Вступ до ЄС підтримують 75,5% мешканців західних регіонів, до НАТО — 69,5%