Галузь освіти у 2020 році отримала достатню і вагому підтримку у вигляді субвенцій з державного бюджету, а також як співфінансування коштом місцевих бюджетів.
Про це сьогодні йшлося під час онлайн-наради під керівництвом заступника голови ОДА Василя Івасика, пише Фіртка.
За словами заступника голови ОДА Євгена Фербея, цьогоріч внаслідок коштів різних субвенцій на матеріально-технічне забезпечення закладів освіти Прикарпаття передбачено 189,4 млн гривень.
Станом на 1 грудня 2020 року касові видатки склали 123,1 млн гривень, або 65 відсотків від загального обсягу фінансового ресурсу.
Найбільша сума субвенції з державного бюджету була спрямована на придбання обладнання для «Нової української школи».
Зокрема, понад 43,5 мільйони гривень Івано-Франківщина отримала із держбюджету, ще майже 6 – із місцевих бюджетів. За ці кошти були придбані шкільні меблі, дидактичні матеріали та комп’ютерне обладнання.
Наразі освітні заклади вже отримали 219 комплектів такого обладнання, а до кінця року в загальноосвітні школи буде поставлено понад 10 тис. комплектів шкільних меблів.
За понад 35 млн гривень, виділених області у вигляді субвенції, для освітніх закладів Івано-Франківщини закупили 19 шкільних автобусів.
Понад 15 млн гривень склала освітня субвенція на закупівлю обладнання для харчоблоків.
На сьогодні 28 адміністративно-територіальних одиниць області освоїли її у повному обсязі.
Придбати три STEM-лабораторії та облаштувати 45 навчальних кабінетів із біології, хімії, географії та математики вдалося завдяки субвенції у розмірі близько 30 млн гривень.
На облаштування внутрішніх санвузлів область отримала понад 11 мільйонів. З 34 запланованих санвузлів 17 уже обладнано, ще шість будуть завершені до кінця поточного року.
Також із держбюджету виділено 4,6 млн гривень на створення трьох навчально-практичних центрів.
Окрім того, для загальноосвітніх закладів триває придбання засобів для дезінфекції на загальну суму 20 млн гривень, яке буде завершене до кінця цього року.
Також, у рамках реалізації програми «Спроможна школа для кращих результатів» здійснюється реконструкція ЗОШ І-ІІІ ступенів з будівництвом корпусу на 14 навчальних класів, котельні та адмінприміщень у с. Чорний Потік Надвірнянського району та капітальний ремонт приміщень Красноїльської ЗОШ І-ІІІ ступенів Верховинського району, для яких передбачено більш як 20 млн гривень, включаючи співфінансування у розмірі 1,1 млн гривень із місцевих бюджетів.
Читайте також:
Як подолати побори в українських школах - поради експертки
На Прикарпатті через сільраду діти можуть залишитись без школи
У Франківську розповіли, скільки дітей та працівників освіти хворіють на коронавірус