Вчора, 4 серпня, чоловік із бойовою гранатою в руці зайшов до будівлі Кабінету міністрів і погрожував підірвати її. Того ж дня його затримали.
Як з'ясувалось згодом, затриманим виявився доброволець та бойовий сапер батальйону «Айдар» Володимир Прохнич, передає Фіртка.
На захист чоловіка вже стало чимало українців. Зокрема, до Офісу генерального прокурора вже направили звернення із проханням врахувати психоемоційний стан ветерана російсько-української війни.
За словами очільниці Консультативної ради при Президентові України з питань забезпечення прав і свобод захисників України Альони Вербицької, такі ситуації не є поодинокими, оскільки війна залишає свій слід, а фінансування на лікування та реабілітацію є недостатнім для того, щоб ветерани мали можливість отримати вчасну якісну медичну та психологічну допомогу.
Що відомо про бійця?
Володимиру Прохничу – 43 роки. Він народився у Луганську. Наразі проживає у Києві. В «Айдар» він прийшов на початку війни у 2014 році, був у «гарячих» точках. Служив сапером.
Чоловік двічі був поранений, отримавши в тому числі черепно-мозкову травму. За службу Прохнича нагородила орденом «За мужність III ступеня».
Який мотив такого вчинку?
За словами поліції, поки що не зрозуміло причин такого вчинку, адже чітких вимог чоловік не висував.
Як повідомила Цензор.НЕТ, ветеранка батальйону «Айдар» Адріана Сусак, бійця довела бюрократія.
Що каже його оточення?
Голова Національної поліції Ігор Клименко під час брифінгу після затримання зловмисника зазначив, що ніхто не має права в цій країні порушувати закон, захоплювати заручників, погрожувати зброєю або боєприпасами.
«Ситуація нестандартна, це був учасник АТО, який пройшов жорнило бойових дій, який був двічі поранений, мав черепно-мозкову травму. І скоїв цей злочин, ймовірно, через те, що в нього складні життєві події. Завдяки другу, волонтеру, який проводив із ним перемовини, змогли вийти із ситуації», – повідомив Клименко.
Додамо, що кримінальне провадження проти ветерана російсько-української війни відкриють за чотирма статтями, найважча з яких - захоплення заручників, яка передбачає до 15 років ув'язнення.