Міністр охорони здоров'я Максим Степанов зазначив, що після вакцинації від COVID-19 ПЛР-тест може бути позитивним, утім не буде жодних проявів захворювання.
Як повідомив на брифінгу 9 лютого Степанов, вакцина, яка надійде в Україну, буде безпечною, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
Він пояснив, що ефективність вакцини рахується за кількома принципами.
"Якщо подивитися, що таке ефективність вакцин, то є кілька категорій. Перша – це люди, які точно не захворіють після введення відповідної вакцини. Друга – це люди, в яких вірус таки потрапить в організм, але не буде жодних клінічних проявів, те, що має назву "безсимптомний перебіг хвороби". У людини, якщо вона здасть тест на ПЛР у цей період, просто буде позитивний тест ПЛР, але не буде, підкреслюю, жодних проявів. Або людина може захворіти, але має мати легкий перебіг хвороби", - зазначив міністр охорони здоров'я і додав, головне після вакцинації, аби людина не померла від ускладнень і не мала важкого перебігу хвороби.
Степанов нагадав, що кампанія з вакцинації населення від COVID-19 має розпочатися в Україні вже з наступного тижня - з 15 лютого.
Він нагадав, що за програмою COVAX в Україну надійде 8 мільйонів доз вакцин. Крім цього, МОЗ домовилося про закупівлі вакцини ще у трьох виробників – AstraZeneca, Sinovac та Novavax.
Нагадаємо, в лютому Україна отримає перший транш мРНК-вакцини виробництва Pfizer-BioNTech від COVAX у кількості 117 тис доз. У наступному постачанні очікуються вакцини виробництва AstraZeneca/Oxford. Вакцинація має розпочатися з 15 лютого і відбуватиметься в п'ять етапів. На першому з них планується вакцинувати понад 300 тис осіб.
Нагадаємо, санлікар області розповів, скільки прикарпатців планують вакцинувати у першій хвилі кампанії.
Читайте також:
Шмигаль розповів у Раді про п’ять етапів COVID-вакцинації
Ляшко каже, що людей, які вже перехворіли на COVID-19 також вакцинуватимуть
Україна проситиме про більшу кількість вакцин Pfizer
В Україні запустять сайт для запису на COVID-вакцинацію
Covid-19: вагітні отримують суперечливі поради щодо вакцинації