В Івано-Франківську на екрані кінотеатру «Люм’єр» показали прем’єру осені – фільм проєкту «Невідомий Бортнянський».
Франківчани першими почули невідомі до сьогодні твори українського композитора – Дмитра Бортнянського, повідомляє Фіртка.
«Думаю, що дві цілі, які ми поставили цим проєктом, ми виконали. Перша – це надати крила тим невідомим творам Дмитра Бортнянського, які відлежувалися в архівах понад два століття.
Дякую Богу, що ми маємо честь такою молодою командою відродити ці твори. Друга ціль – гучніше сказати на весь світ, що Бортнянський українець, він писав українську музику, має українське коріння.
І не тільки емоційно заявити про це, а аргументувати фактами музикознавців!», - каже Володимир Рудницький, керівник проєкту.
Крім того, на брифінгу зазначили, що над проєктом працювало 45 учасників.
«Наша місія - розвивати всі ті забуті сторінки української історії, цим доказати світу, що ми велика нація, за нашими плечима величезні скарби, гідні цілого світу. Сподіваюсь, нам це вдалося в цьому проєкті», - зазначив Роман Дзундза, продюсер.
До речі, як повідомив керівник проєкту Фіртці, сам фільм складається з п’яти короткометражок, кожна з яких триває від 18 до 23 хвилин.
Артисти франківського хору «Воскресіння» проїхали майже всю територію України для того, щоб зняти виступи. Зйомки організували в п’яти храмах різних міст, зокрема в Чернігові, Одесі, Львові, Києві та Івано-Франківську.
Окрім звучання унікальних хорових концертів впродовж фільмів також розповідали історію життя Дмитра Бортнянського.
«В кожному фільмі з’являються музичні інструменти, які виконують теми концертів: скрипка, орган, бандура, віолончель та карильйон. Кожен з них є певним символом життя і творчості Дмитра Бортнянського. Героями фільмів є хор «Воскресіння», музикознавці та експерти», - зазначила Любов Терлецька, режисерка проєкту.
До речі, зараз фільм транслюють на кількох телеканалах, зокрема на Третій студії, Вежі, Еспресо та Етно. Однак, творці фільму сподіваються, що до трансляції долучаться й інші телеканали.
Після прем’єри будь-хто також може зайти на сайт хору «Воскресіння», завантажити й видрукувати ноти, послухати аудіо віднайдених концертів і переглянути фільми в мережі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
В Івано-Франківську демонструють чотири десятки оригінальних картин Тараса Шевченка (ФОТО)