Підсумки року для Зеленського: топ виконаних і провалених обіцянок президента (ІНФОГРАФІКА)

Володимир закінчує 2020 рік як і раніше на першому місці в президентських рейтингах. Згідно з останнім опитуванням групи «Рейтинг», за Зеленського готові проголосувати 26,5% українців. Його діяльністю задоволені 32% опитаних, а 65% – незадоволені. Рейтинг довіри серед політиків теж очолює Зеленський.

Сьогодні «Слово і діло» пропонує подивитися, скільки обіцянок за цей рік виконав і провалив президент.

З початку каденції Зеленський дав 605 обіцянок: виконав – 136 (22%), провалив – 80, у процесі реалізації – 405.

Саме за цей рік президент виконав 86 обіцянок, провалив – 55 і дав 209 нових.


Топ виконаних обіцянок Зеленського за рік

Зеленський обіцяв внести зміни до законодавства щодо запуску ринку землі. Стараннями парламенту, який кілька днів розглядав тисячі правок, 13 березня закон був ухвалений. Набуття чинності документа заплановане на 1 липня 2021 року.

Як і обіцяв президент, було створене міністерство, яке займатиметься відновленням територій Донбасу. Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій з'явилося в уряді Дениса Шмигаля, його очолив Олексій Резніков.

У рамках «Великого будівництва» на цей рік Зеленський обіцяв побудувати і реконструювати 100 шкіл. Про завершення роботи на всіх об'єктах в Міністерстві розвитку громад і територій відзвітували 24-25 листопада: «Є перше значне досягнення програми «Велике будівництво» – в 100 школах по всій Україні вже завершені будівельні роботи. Створено 8 338 нових учнівських місць. А це значить, що в комфортних умовах тепер можуть навчатися понад 55 тисяч дітей».

Крім того, Зеленський виконав зобов'язання в 2020 році відкрити лікувально-діагностичний комплекс дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит». Відкриття другої черги відбулося в липні, в корпусі шість відділень: хіміотерапії онкогематологічних захворювань, інтенсивної хіміотерапії, хіміотерапії онкогематологічних захворювань з блоком інтенсивної терапії, трансплантації кісткового мозку та інтенсивної мегадозової хіміотерапії та імунотерапії, онкології з ліжками інтенсивної хіміотерапії, гострої реабілітації.

На початку весняного локдауну президент пообіцяв запровадити економічні інструменти для захисту бізнесу від впливу карантину – кредитні канікули. Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби». Він передбачає канікули – звільнення споживача від відповідальності перед кредитодавцем за прострочення виконання зобов'язань за договором про споживчу позику.

Також Кабмін удосконалив програму «Доступні кредити 5-7-9%» і дав змогу оформити відтермінування на тіло і відсотки кредиту (надав «кредитні канікули»). Тому обіцянка виконана.

Наприкінці листопада Зеленський ще хотів запровадити податкові стимули для громадян і бізнесу на період посиленого карантину (він буде з 8 по 24 січня). Рада ухвалила президентський закон, який передбачає списання податкового боргу платників податків у разі, якщо сукупний розмір заборгованості не перевищує 3 060 гривень. Також платники єдиного податку першої групи звільняються від його сплати за грудень 2020 року та січень-травень 2021 року. До 29 грудня відтермінували погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, сума боргу яких не перевищує 6 800 гривень. Це плюс ще одне виконана обіцянка.

Топ провалених обіцянок Зеленського за 2020-й

Не все гаразд пішло у президента з «Великим будівництвом» – не виконаний намір до кінця року закінчити ремонт у 210 приймальних відділеннях. Причому про хід робіт надходила суперечлива інформація. 12 листопада в інтерв'ю «Слово і діло» міністр розвитку громад Олексій Чернишов заявив: «Ось у нас уже з 210 приймальних розпочаті роботи по 192. Це багато, тому що ми їх почали будувати набагато пізніше, ніж планувалося спочатку. До кінця року вони повинні бути готові».

10 грудня в міністерстві повідомили, що 131 приймальне відділення готове до встановлення медичного обладнання. 14 грудня на сайті президента йшлося, що половина з 210 приймальних готова.

21 грудня у відповідь на запит «Слово і діло» в міністерстві повідомили, що готові взагалі 16 відділень і є «об'єктивні причини», які не дозволяють забезпечити завершення будівельних робіт до кінця 2020 року на всіх об'єктах.

Також Зеленський провалив обіцянку побудувати цьогоріч три аеропорти. У вересні міністр інфраструктури Владислав Криклій уточнив, що під будівництвом слід розуміти – «оновлені фактично, тому що вони у нас залишилися в обласних центрах ще з радянських часів».

Нову злітну смугу повітряного причалу Одеси хочуть ввести до кінця року. В аеропорту Дніпра в цьому році тільки розпочалися підготовчі будівельні роботи. У Закарпатській області летовище взагалі можуть перенести з Ужгорода в Мукачево. Тому в 2020-му навіть не були оновлені три аеропорти.

Не зміг президент в цьому році запровадити амністію капіталів. Кабінет міністрів мав подати в Раду відповідні зміни до Податкового кодексу, але не зробив цього. А парламент свою роботи в пленарному режимі вже цього року закінчив.

Понад рік тому Зеленський обіцяв «скоро» запустити Службу фінансових розслідувань. Один із законопроєктів був відхилений і знятий з розгляду Верховної ради. Зараз другого читання очікує ще одна ініціатива. Але про швидкий запуск мова не йде, тому – не виконано.

На самому початку своєї каденції Зеленський заявив, що не впливатиме на банківську систему. Зараз можемо сказати, що ця обіцянка не виконана. Кілька разів президент публічно визнав вплив на банківську систему. «Також на технічному рівні ми дотиснемо банківську систему України, незважаючи на те, що вона у нас дуже-дуже незалежна. Ми їх дотиснемо, і банки не будуть настільки обережними, видаючи кредити нашому населенню, тому що населенню треба допомагати, особливо зараз, коли криза не в Україні, а в світі», – сказав Зеленський 20 травня.

«Ми з ним сперечаємося, все нормально, ми їх дотиснемо, 10% буде, я в цьому впевнений. Трохи потрібно почекати», – ось так президент висловився 9 липня. Крім того, директорка МВФ Крісталіна Георгієва 14 липня проводила телефонні переговори із Зеленським та «висловила занепокоєння щодо тиску на НБУ».


23.12.2020 1025
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1961
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3676
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5673

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3911 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455