Сьогодні, 9 вересня, відбулась конференція, за участі експертів з ендокринології МОЗ України, в якій обговорювали проблему захворюваності прикарпатців через недостатню кількість йоду в організмі.
Про це повідомляє кореспондентка Фіртки.
Йододефіцит є поширеною проблемою на території Прикарпаття розповідає Оксана Марусин, експертка з ендокринології департаменту охорони здоров'я. Через це в людей виникають різного роду хвороби: дифузний зоб, його вузлові форми, гіпотиреози.
"Тому ми сьогодні хочемо, звернутися до депутатів обласної ради з метою, щоб вони нас підтримали та впровадили соціальну програму по забезпеченню йодованою сіллю: в громадських закладах харчування, в дитячих садочках, в школах.
Дозволили спеціалістам виїзди та обстеження пацієнтів в гірських регіонах, для того, щоб знали й підбирали їм індивідуальну профілактику, чомусь наші люди бояться вживати в їжу йодовану сіль. Проте використання тільки йодованої солі в щоденному раціоні може забезпечити достатню кількість йоду для нормального життя і профілактики для запобігання розвитку йододефіцитних ускладнень", - наголошує експертка.
Володимир Паньків, експерт з ендокринології МОЗ України, розповідає, що Україна зараз залишилась останньою країною в Європі, яка не прийняла профільної програми профілактики ліквідації йодного дефіциту.
"Йод - це в першу чергу, сировина для утворення гормонів щитоподібної залози, яка є барометром в організмі, від її функціонального стану залежить і розвиток людини, але насамперед інтелектуальний розвиток цілого суспільства. У дітей через дефіцит цього елемента показники розвитку знижуються на 15-20%", - пояснює експерт.
Щитоподібна залоза дуже чутлива і до наслідків екологічного неблагополуччя, і до недостатньої кількості йоду в організмі, через це погіршується її нормальне функціонування.
"В регіонах, де ми проводили обстеження, а це Коломийський та Кіцманський райони, які зазнали значного впливу радіоактивного випромінювання внаслідок катастрофи на Чорнобильській ЧАЕС надзвичайно високий показник патологій щитоподібної залози та інших йододефіцитних захворювань", - продовжує представник МОЗ.
Володимир Паньків наголошує, від дефіциту йоду, хворіє не лише щитоподібна залоза, а й знижується інтелектуальний потенціал суспільства, в літньому віці це може спровокувати хворобу Альцгеймера, а в молодому - запобігти інтелектуальному розвитку.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Більше сучасного обладнання: Івано-Франківська ЦМКЛ отримала новий ангіограф (ВІДЕО)
На Прикарпатті обговорили розміри зарплат медиків у наступному році (ВІДЕО)
Опанували електронну систему: прикарпатські лікарі почали видавати цифрові лікарняні (ВІДЕО)