На початку тижня чимало мешканців Івано-Франківська отримали дзвінок на мобільний з проханням взяти участь у соцопитуванні.
Людей просили відповісти на запитання, які стосуються ВО "Свобода" та роботи на посаді міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, пише Фіртка.
Жіночий голос у слухавці зауважив, «ми обдзвонюємо усіх жителів Івано-Франківська».
Запитань було два: «ВО "Свобода" висунуло Руслана Кошулинського у президенти від націоналістів. Чи підтримуєте ви цю кандидатуру?» і «Що з виконаних обіцянок міського голови Руслана Марцінківа на 2018 рік, на вашу думку, найважливіше...».
Голос у слухавці: ВО "Свобода" висунуло Руслана Кошулинського у президенти від націоналістів. Чи підтримуєте ви цю кандидатуру?
Відповідь: Ні, не підтримую.
Наступне запитання: Що з виконаних обіцянок міського голови Руслана Марцінківа на 2018 рік, на вашу думку, найважливіше: оновлення Площі Міцкевича та Лесі Українки, оновлення Парку Шевченка, відкриття садочку у Микитинцях, ремонт 11 вулиць та 18 дворів чи, можливо, вихід ФК "Прикарпаття" у Першу Лігу?
Відповідь: Ви трохи не правильно ставите це запитання. На мою думку, Руслан Марцінків взагалі не виконує свої обіцянки...
Експерти кажуть, що такий метод, який називають ще методом "формуючого" чи "зомбуючого" опитування, використовують з розрахунком на те, що виборець з більшою довірою сприйме інформацію від начебто політично незаангажованої структури.
Насправді під виглядом опитування в такий спосіб проводиться прихована агітація, адже питання сформовані в такий спосіб, щоб донести до реципієнта певний набір зомбуючих фраз.
Крім того, агітація замаскована під опитування дає агітаторам більше часу на роботу з виборцем, ніж відкрита агітація, оскільки виборці не завжди готові слухати агітаторів, на відміну від «інтерв’юерів» які представляються гучними назвами аналітичних центрів.
Давно це знала. Гидко.