Коронавірусна хвороба стала агресивнішою та швидше призводить до госпіталізації, аніж ще на початку пандемії. Як правило, доводиться надавати медичну допомогу цілим сім'ям, а не поодиноким випадкам.
Про це у «Суботньому інтерв’ю» з Інною Кузнецовою розповіла Аріана Мохаммад, лікар-кардіолог, передає Фіртка.
За її словами, якщо людина хворіє на коронавірусну хворобу вдома і впродовж 5-7 днів у неї температура, слід здати низку аналізів.
«Відштовхуватись треба від цифр температури. Якщо 39 і вище, але вона добре збивається і немає задишки, то варто здати загальний аналіз крові з формулою, с-реактивний пептид, феритин, інтерлейкін 6, прокальцитонін та д-димер.
Результати цих аналізів повинен переглянути лікар і лише тоді з ним вирішувати про подальше лікування», - наголосила Аріана Мохаммад.
Медик зазначила, що комп’ютерна томографія (КТ) та її нераціональне використання – проблема нашого сьогодення. Такий метод дослідження повинен призначати тільки лікар і в жодному разі не на бажання пацієнта.
«Був період, коли всі бігли на КТ для того, щоб візуалізувати свої 3% пневмонії. Всі забули, що КТ – це метод дослідження, який є не настільки безпечним.
Три хвилини, коли ви знаходитесь в томографі дорівнює сорока проведеним рентгенам. Уявляєте, яке величезне радіаційне навантаження ви отримуєте під час, так би мовити, дуже швидкої, класної та деталізуючої процедури?», - пояснює Мохаммад.
Спеціалістка каже, що при лікуванні коронавірусної хвороби вдома, аби уникнути ускладнень, найперше варто дотримуватись водного балансу.
«Організм сам диктує нам умови. Якщо стан погіршується – пацієнти починають задихатися навіть в стані спокою, тому всі б’ють в набат і викликають швидку допомогу», - розповідає медик.
Після того, коли пацієнт перехворів COVID-19, температура тіла може триматися 37-37,3 ще до трьох місяців.
Тим часом, лише 18% українців довіряють COVID-статистиці (ОПИТУВАННЯ).
«Завдання тут не лікувати температуру, а спостерігати, чи це наслідки постковідного синдрому, коли імунна відповідь ще знаходиться на такому достатньо агресивному рівні. Але не треба забувати й про інші захворювання, про приєднання бактеріальної інфекції…
В такій ситуації треба здати загальний аналіз крові. Якщо все добре – температуру збивати не потрібно, а просто приймати вітаміни та пити достатню кількість рідини», - закликає Аріана Мохаммад.
Після «перенесеного» ковіду, як зазначила лікар-кардіолог, найчастіше загострюються такі хвороби, як цукровий діабет та серцево-судинні захворювання.
Тим часом, до прикладу, діагноз розсіяний склероз не є протипоказанням до вакцинації, натомість слід уникнути цієї маніпуляції, якщо є алергія або розвиток шоку на компоненти вакцини.
Нагадаємо, що в Івано-Франківську в центрах масової вакцинації та пунктах щеплення вже є вакцина Moderna.
«Будь-яке аутоімунне захворювання, або демієлінізуюче, яким являється й розсіяний склероз, не може бути протипоказом. Навпаки, у нас були пацієнти, яких госпіталізували з розсіяним склерозом і вихід був печальним», - додає лікарка.
Натомість пацієнти з онкологією, якщо проходять хіміо- чи радіотерапію, або пройшло небагато часу (менше ніж три місяці) після якогось хірургічного втручання, то вакцинація жодним чином не показана.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19
Як вакцинація від COVID-19 впливає на психічне здоров’я — дослідження
Наслідки від COVID-19: понад 20% хворих мають проблеми з пам'яттю після одужання
Природний імунітет після хвороби: коли невакциновані проти COVID-19 можуть заразитися повторно