В Україні можуть посилити карантинні обмеження вже з 13 вересня.
Зокрема, школи переходитимуть на дистанційне або змішане навчання в залежності від ситуації з COVID-19 та вимог карантинних зон. Водночас школи, у яких 80% працівників вакциновані проти COVID-19, продовжуватимуть повноформатний режим навчання не залежно від того, чи потрапить регіон у «жовту», «помаранчеву» або «червону» зону.
Як інформувала Фіртка раніше, в Івано-Франківській територіальній громаді станом на 8 вересня лише у п'ятьох школах провакцинували понад 80% працівників. А це означає, що лише педагоги цих шкіл мають змогу навчати дітей очно.
Проте, як повідомив міський голова Руслан Марцінків вчора, очний режим навчання у франківських школах продовжили ще як мінімум на наступний тиждень.
Водночас за минулу добу на Прикарпатті зареєстрували 90 нових випадків захворювання на COVID-19, шість прикарпатців померли. Ситуація невтішна, а це означає, що посилення карантину таки можливе найближчим часом.
читайте також: Ймовірний локдаун: що відомо про привілеї для вакцинованих від COVID-19
Фіртка дізналася, як полегшити дистанційне навчання для дитини.
Психологиня центру психологічної діагностики та реабілітації «Neuroflex» Олена Сєргєєва пояснює, що люди – істоти соціальні, тому найважче у дистанційному навчанні – вилучення із соціуму.
"Основний момент навчання – не шкільна програма, а соціальні навички. Адже, коли діти починають ходити до школи, то для них соціум стає таким середовищем, де формуються усі основні навички та уміння, які будуть потрібні в дорослому житті. Саме тому за умови навчання онлайн вкрай важливо підтримувати соціальну комунікацію між однолітками. Зробити це можна у чатах, де діти обговорюватимуть домашні завдання, виконуватимуть роботу в малих групах".
За словами психологині, є діти, яким складно засвоювати інформацію через онлайн-конференції.
"У таких випадках потрібно активно використовувати зворотний зв'язок: ставити додаткові питання, перепитувати, чи зрозумілий матеріал. Раджу використовувати таку пропорцію: менше часу на викладання теорії, а більше на дискусії та обговорення матеріалу й основних завдань".
Наступна складність, на думку фахівчині, брак мотивації у дітей.
"Насправді, це відбувається досить закономірно, бо під час ізоляції та домашнього навчання, діти зазвичай перебувають в одному середовищі, і не відчувають певного різноманіття. Для людини дуже важлива наявність збагаченого середовища, а коли дитина навчається вдома, то вона стикається з тим, що переважно її середовище однакове, одноманітне.
Шлях до школи, поїздки громадським транспортом, спілкування з друзями у школі, зміна кабінетів між уроками – усе це робить великий внесок у підтримання наших навчальних та мотиваційних процесів. Моя порада – чіткий розклад, де враховані навчання, домашні завдання, різні активності поза межами квартири, прогулянки та руханки, обов’язково виділений час для відпочинку".
Як зазначила Олена Сєргєєва, якщо оцінки погіршились, то дитину не потрібно карати, а треба розібратись, що їй дається складніше.
"На фоні ізоляції дуже часто виникають лінощі, адже маємо проблему із мотивацією, але на рівні підліткової свідомості дуже складно зрозуміти, у чому ж саме проблема. А коли батьки ще й тиснуть, це тільки додає стресу й мозок перемикається у режим виживання".
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
У МОЗ опублікували критерії переходу на онлайн-освіту
Рівень вакцинації освітян: з понеділка можливий перехід на дистанційне навчання
Все це дуже правильно і гарно. Але нехай психологиня посидить біля монітору 6 годин підряд. І що буде із осанками і очима дітей після такого сидіння. Я вже не говорю про якість знань.