«Ні виїхати, ні заїхати»: в одному з сіл на Івано-Франківщині три дні не розчищали шлях

У селі Рахиня дорожники три дні не розчищали шлях. Через заметену снігом дорогу не може заїхати ні рейсовий автобус, ні автомобіль із продуктами, ні сміттєвози.

Про це у коментарі Суспільному сказала місцева жителька Тетяна Медведчук, передає Фіртка.

З її слів, приблизно пів кілометра шляху, що пролягає через села Рахиня, Слобода, Тростянець, Белеїв, Велика Тур'я, — заметені.

«Є затори, тому що ця дорога — на стрімкому березі. Як там намерзає, то не можна ні виїхати, ні заїхати. Рейсовий автобус зупинився, з продуктами автомобіль, фура, сміттєвози.

Посипати нема чим, а діти — в школу, люди — на роботу. У минулі роки теж у нас була така катастрофа», — сказала Тетяна Медведчук.

Жінка каже, що від п'ятниці (3 грудня — ред.) звертається у державне підприємство «Дороги Прикарпаття» за допомогою.

«У п'ятницю три рази телефонувала. Вони кажуть: "Вирішимо, техніка поїхала, вирішимо», — розповідає жителька Рахині.

Сьогодні Тетяна знову зателефонувала до очільника «Доріг Прикарпаття» Романа Сілецького і надіслала йому через соціальні мережі фото заметених доріг.

«Він відповів: "Добре, зараз подивлюся". І все, нуль. Нам би посипки. У нас тут є чоловік, який колись був за тією дорогою закріплений і постійно посипав.

Я пропонувала ще влітку, коли ми їздили в облдержадміністрацію, закріпити цю людину знову, і казала тепер теж Роману Сілецькому. Він погодився, але щось все дуже слабенько йде», — розповідає жінка.

Тетяна Медведчук каже, що у суботу дорогу підсипали місцеві.

«Ми постійно з ними (ДП "Дороги Прикарпаття — ред.) воюємо щодо того шляху. Вони так само і ремонт там зробили — будь-як: одну ямку залатали, другу пропустили. Це ж не застало їх зненацька: це вже грудень, то не у вересні випав сніг», — каже жінка.

У коментарі директор державного підприємства «Дороги Прикарпаття» Роман Сілецький розповів, що йому відомо про цю ситуацію.

За його словами, із Богородчан у Долинську громаду виїхали спецавтомобілі, аби підсипати заметену ділянку дороги у Рахині.

«Учора і позавчора там підсипали дорогу. Сьогодні також машина поїхала згідно з планом. Відповідно до ДСТУ, у нас є шість годин після завершення снігопаду, щоб забезпечити проїзд», — сказав директор.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вітряно та -3°C: Карпати засипає снігом

Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам


Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

975
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1988
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2863
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3494
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3694
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6885 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3876

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5691

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6832 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7645
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2482
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4748
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5132
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

502
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

962
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1834
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3417
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

940
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1808
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3715
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3938 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5471