"Нашим лікарям треба пам’ятники ставити": репортаж із Яремчанської лікарні (ФОТО/ВІДЕО)

У Яремчанській міській лікарні, що на Прикарпатті, заповнені всі ліжка, виділені для хворих на COVID-19. Зараз у закладі - 70 пацієнтів. Лікуються там жителі різних гірських громад Прикарпаття.

Кореспонденти Суспільного Карпати поспілкувалася із лікарями та хворими на коронавірусну інфекцію, пише Фіртка.

"Цілий рік йшла епідемія, то не можна було лікарню збудувати? Подивіться. Це лікарі самі стараються витягнути нас із цього. А колись цю лікарню хотіли закрити. Що б то було, скажіть, на цілий район гірський?", - говорить пацієнт Яремчанської міської лікарні Михайло.

Чоловік 20 днів тому через коронавірус втратив дружину. А сам, каже, завдяки зусиллям медиків іде на покращення.

Почувається краще і сусід Михайла по палаті Петро.

"І дуже багато держава виділяє, дякуємо їм, але нашим лікарям усім треба ставити пам’ятники. Прийом о 9-й ранку, без обіду, і до 12-ї ночі. Уявляєте? Маленьких дітей лишають, кидають все, тільки щоб нас врятувати".

Загалом у Яремчанській лікарні є 70 ліжко-місць для хворих на COVID-19. Усі вони зайняті. Заповнені й реанімаційні ліжка. Всі чотири апарати штучної вентиляції легенів теж залучені, каже завідувачка поліклініки Яремчанської лікарні Галина Мацюк. Важкохворих – близько десяти. За її словами, у березні померли два пацієнти лікарні, в лютому - десятеро.

"Ми щоденно, майже щогодинно подаємо інформацію із зайнятості ліжок. Тобто, якщо у нас звільняється ліжко, – виписана чи, не дай Бог, померла – то ми одразу подаємо, що в нас є таке місце, і воно автоматично заповнюється. І не важливо, з якого регіону привезуть людей", - розповідає Галина Мацюк.

У палаті терапевтичного відділення перебувають жінки, хворі на COVID-19. Повсюди - крапельниці, обладнання для кисню та медикаменти. А на столику Анни - ще й рожеві тюльпани. Жінка зустріла нас із посмішкою – каже, що зараз почувається значно краще. Проте пережити довелося непрості дні хвороби.

"Ні з того ні з сього температура піднялася. Спочатку лікувалася вдома, бо тут не було місця, а потім пішла в лікарню, бо двостороннє запалення", - каже пацієнтка медзакладу Анна.

Більш як два тижнів у лікарні перебуває Марія. Нещодавно жінка вийшла з реанімації. Зараз ще потребує кисневої маски.

"Це хвороба дуже важка, я вам скажу. Хто не стикався, думає, що це так просто. Не дає дихати, задихаєшся, ні кисню, нічого. Дуже важко".

У грудні минулого року в лікарні обладнали кисневу станцію. Зараз приблизно 80 % пацієнтів потребують підведеного кисню.

В інфекційному відділенні закладу лікують 29 хворих на коронавірусну інфекцію. Завідувачка відділення Надія Алексашенко пацієнтів з COVID-19 лікує протягом шести місяців. З того часу, за її спостереженнями, вірус став більш заразним, а перебіг хвороби – важчим. Окрім того, частіше почали хворіти молоді люди. Зі слів Надії Алексашенко, впродовж двох останніх місяців сюди найчастіше поступали пацієнти із Делятинської громади. Там, каже, живе багато заробітчан, які повернулися додому на свята. Зараз у лікарні є пацієнти, як із сусідніх громад, так із Яремчанщини.

"Це була половина січня і цілий лютий - оті гулянки наші, недотримання норм. Зараз є з Яремча, з Микуличина. Поляницький "кущ" - нема так багато пацієнтів", - зауважила Надія Алексашенко.

Вакцина до лікарні ще не надійшла, проте мобільні бригади уже створили, каже завідувачка поліклініки Яремчанської лікарні Галина Мацюк. Зараз у закладі склали списки тих лікарів, хто бажає вакцинуватися.


Читайте також:

Критична ситуація: очільник Франківська просить для хворих на COVID-19 ще один поверх кардіоцентру

В Івано-Франківську майже 80% пацієнтів з COVID-19 — кисневозалежні

Третя хвиля: в Україні зростає кількість хворих та госпіталізованих із COVID


10.03.2021 954
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6854 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455