Найстрашніша катастрофа дикої природи: в Австралії у пожежах постраждали сотні мільйонів тварин (ФОТО)

Пожежник несе коалу, поранену під час пожеж на острові Кенгуру в січні 2020 року. Фотографія: Девід Маріуз / AAP 

У пожежах 2019-20 років, що визнані найстрашнішою катастрофою дикої природи в сучасній історії, постраждали 143 мільйони ссавців.

Згідно зі звітом про оцінку екологічного збитку від "чорного літа" внаслідок австралійських лісових пожеж кінця 2019 року та початку 2020 року постраждали понад 61 000 коал та майже 143 мільйони інших тварин.
За оцінкою групи спеціалістів (десяти дослідників та науковців), що міститься у звіті на замовлення природоохоронної групи WWF-Австралія, йдеться про руйнівні втрати в місцях проживання по всій країні.
Повідомляється, що майже три мільярди тварин, у тому числі 2,46 мільярда рептилій, були на шляху полум'я, стільки ж, за підрахунками команди, що представлені у додатковому звіті, який Guardian опублікували в липні.
Дермот О’Горман, генеральний директор WWF-Австралія, зробив заяву, що звіт показує, що пожежі стали «однією з найстрашніших катастроф дикої природи в сучасній історії».
Професор Кріс Дікман, еколог Сіднейського університету, який допомагав керувати проєктом, сказав Guardian:
“Кількість постраждалих тварин величезна. Це справді виклик, щоб спробувати щось зробити, бо за сьогоднішніх кліматичних змін ці пожежі повторяться".
Близько 181 мільйона птахів та 51 мільйон жаб також перебували в межах спалених територій, які займали 12,6 га гектарів - площу  за розміром майже, як Англія.
Кенгуру проглядається крізь густий дим, що охоплює Коому на початку січня 2020 року. Фотографія: Саїд Хан / AFP / Getty Images  

Серед 143 мільйонів тварин, які постраждали, були мільйон вомбатів, п'ять мільйонів кенгуру та валабі, п'ять мільйонів кажанів, 39 мільйонів опосумів та планерів, 50 мільйонів мишей та щурів. 
Постраждали також близько 5,5 мільйона кенгурових щурів, бандикутів, квокки та потору.
Команда написала, що через брак даних та знань про те, як види можуть вижити, а також через невизначеність щодо взаємодії вогню з іншими загрозами, вони не могли бути впевнені, скільки з 3 мільярдів тварин загинуло.
"Навіть якщо тварини, що вижили, тобто не були знищені пожежами і їм вдалося врятуватися, вони, безсумнівно, зазнають подальшого ризику смерті в результаті травм або внаслідок стресу та позбавлення ключових ресурсів", - йдеться у звіті.
За оцінками, постраждали 61353 коали, і О’Горман писав:
"Це жахлива, руйнівна кількість для виду, який вже й так наблизився до вимирання у Східній Австралії. Ми не можемо дозволити собі втратити коали".
Оскільки постраждали від 43 261 до 95 180 коал, прийнято середній показник - 61 353.
У листопаді міністр охорони навколишнього середовища Суссан Лей оголосив національний перепис сумчастих тварин для вирішення "серйозної відсутності даних про те, де насправді знаходиться популяція".
У штаті Новий Південний Уест парламентське розслідування виявило, що коали вимерли б у штаті до 2050 року без заходів щодо збереження їхнього середовища існування.
У звіті WWF-Австралія зазначається, що внаслідок пожеж постраждали близько 14 736 коал у штаті.
Найбільше постраждав острів Кенгуру в Південній Австралії, де на шляху пожеж, які спалили близько половини острова, ймовірно було близько 41 230 коал.
Дікман зазначив, що звіт має важливе значення, оскільки він документує вплив на австралійські символи, такі як кенгуру та коали, поряд з менш відомими, але унікальними та важливими тваринами.
"Якщо ви працюєте в лісовому середовищі, то знаєте, що в цих районах живе набагато більше тварин, які не отримали подібної гучної реклами, як кенгуру та коали - інші фантастичні харизматичні тварини, такі як сумчасті планери, які живуть поруч з ними, і вони також зникають".
Випалені дерева на острові Кенгуру, де ймовірно понад 40 000 коал постраждали від пожеж. Фотографія: Джеймс Д. Морган/Getty Images 

Для оцінки впливу на різні види використали цілий ряд методів та джерел. Оцінки для ссавців базувались на наявних даних про щільність видів у різних районах.
Вплив на рептилій був змодельований, і для птахів здійснено доступ до більш ніж 100 000 опитувань для BirdLife Australia. Близько 67 видів жаб було нанесено на карту і їх щільність була оцінена за допомогою попередніх досліджень.
Ймовірно, набагато більше інших видів постраждали від пожеж, проте їх не включено до звіту.
У звіті сказано, що прісноводна риба та раки, як відомо, сильно постраждали, але неможливо достовірно оцінити вплив на ці види.
Влада повідомила про загибель сотень тисяч риб після того, як попіл та обгорівші рештки потрапили в річку.
У звіт також не включили членистоногих - групу, до якої входять комахи, павуки та інші комахи, - проте є почилання на інші дослідження, які оцінюють, що трильйони з них, ймовірно, зазнали впливу.
Звіт включає 11 рекомендацій, які вимагають кращого розуміння наслідків лісових пожеж, подальших досліджень видів, де знаходяться тварини та кращого управління іншими загрозами.
"Поряд зі смертністю, яку безпосередньо спричиняє пряме полум'я, вдихання диму, теплом та забруднення попелом, вогонь взаємодіє з іншими стресорами, посилюючи загрозу стійкості видів та екосистем, що перебувають під загрозою", - йдеться у звіті.
Пожежі вирують навколо Новри в грудні 2019 року. Змінений режим пожежі є однією з основних загроз для австралійської дикої природи. Фотографія: Саїд Хан / AFP / Getty Images

 "Трьома найбільшими загрозами для австралійської флори, фауни та екосистем є змінений режим пожежі, інвазійні види та очищення земель; усі загрози, які взаємодіють і доповнюють одна одну".
Співробітник Австралійської академії наук Дікман, резюмував роботу:
"Ключовим кроком є ​​спроба вдосконалити наш моніторинг майже всіх біорегіонів на континенті. Ми будемо в набагато кращому становищі, коли зможемо зрозуміти, де знаходиться поселення, і тоді ми будемо в кращому положенні у випадку пожеж, повені чи посухи".
Він сказав, що існує багато тварин, про яких наука мало що знає, і оскільки більш екстремальні події впливають на види, час на дослідження може закінчитися.
"Вікна поступово закриваються", - сказав він.
Дікман зазначив, що лише одним із прикладів переваг моніторингу було те, що після пожеж уряд Нового Південного Уельсу скинув моркву та солодку картоплю в місця проживання зникаючого виду гірських порід валабі.
За його словами, це стало можливим лише тому, що уряд знав, де мешкають валабі.
За його словами, Австралія несе моральну та екологічну відповідальність за порятунок тварин, оскільки переважна більшість постраждалих не існують ніде більше на Землі.
за матеріалами Тhe Guardian

Читайте також:


07.12.2020 1185
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

954
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1960
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2831
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3466
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3675
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6855 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3859

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7629
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

484
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

948
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1818
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3401
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3910 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455