«Набагато більше, ніж минулого року»: що найчастіше спонукає іноземних туристів відвідати Івано-Франківщину (ФОТО)

Останні роки цікавість іноземних туристів до України зумовлена, насамперед, введенням безвізового режиму та відкриттям нових прямих авіарейсів.

До прикладу, за жовтень 2021 року Украерорух забезпечив аеронавігаційним обслуговуванням 25 090 рейсів, що становить 83,8% від жовтневого обсягу докризового 2019 року.

У період з травня по липень цьогоріч Україну, за даними Державної прикордонної служби, відвідали 35 193 туристи з Бахрейну, Катару, Кувейту, ОАЕ, Оману та Саудівської Аравії, повідомляє Фіртка.

Однак, Наталія Гугіль, начальниця відділу туризму Івано-Франківської міської ради, розповіла, що така інформація не є абсолютно точною, адже чимало осіб, які перетинають кордон є корінними українцями з іноземним громадянством, а система збору статистичних даних в країні застаріла. Відповідно таку категорію осіб відносять до іноземних туристів.

Втім, за інформацією Головного управління статистики в Івано-Франківській області, станом на 27 вересня цього року, Прикарпаття чисельно відвідали окрім з вище зазначених країн, також туристи з Білорусі (344 осіб), Молдови (311) та Румунії (236).

За словами Віталія Передерка, начальника відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської ОДА, туристичний збір Прикарпаття за десять місяців 2021 року становить 8,5 мільйонів гривень. А це, своєю чергою, 151% від річного показника 2020 року.

Зокрема, лише за жовтень цього року надходження становлять 1,3 мільйона гривень.

читайте також: Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам

Передерко пояснює, що більші щомісячні показники цьогоріч зафіксували лише у квітні (індикатор успішності зимового туристичного сезону) та лютому (індикатор успішності новорічно-різдвяного відпочинку) – 1,8 та 1,5 мільйонів гривень відповідно.

«До нас приїхало набагато більше іноземних туристів, ніж минулого року, адже немає тотального локдауну, як, до прикладу, навесні 2020 року. Частково вплинуло й те, що ставки туристичного збору залежать від мінімальної зарплати, а вона щорічно зростає», - зазначив начальник відділу туризму.

Фіртка пропонує розглянути, де саме на Прикарпатті зафіксували найбільші надходження.

Вже традиційно лідером залишається Поляницька територіальна громада, її надходження становлять 5 242,24 тисячі гривень. На другому місці Івано-Франківська територіальна громада із показником 1 271,32 тисячі гривень.

Далі Яремчанська ТГ (635,86 тис. грн), Ворохтянська ТГ (422,47 тис. грн), Вигодська ТГ (147,90 тис. грн), Косівська ТГ (140,02 тис. грн), Верховинська ТГ (83,71 тис. грн), Зеленська ТГ (81,18 тис. грн), Коломийська ТГ (63,65 тис. грн) та Делятинська ТГ (53,10 тис. грн).

«62% надходжень туристичного збору області у цьому році забезпечила Поляницька ТГ, де розташований курорт «Буковель», 15% - Івано-Франківська ТГ, 7,5% - Яремчанська ТГ, 4,99% - Ворохтянська ТГ», - пояснює Віталій Передерко.

Такі цифри певною мірою пов’язані з великою кількістю іноземних туристів й на території Прикарпаття.

«По-перше, пустили прямі рейси з Саудівської Аравії до Львова, які практично завжди були гарно заповнені. Також було декілька сюжетів про Івано-Франківськ на британському ройтерсі.

Крім того, Промприлад активно працює з іноземними компаніями та часто бере участь в потужних міжнародних конференціях. Все це в сукупності дозволяє більше залучати іноземних туристів в Івано-Франківськ та область загалом», - ділиться Наталія Гугіль.

Тим часом, на думку начальника відділу туризму Івано-Франківської ОДА, те, що в область цього року приїхала чисельна кількість туристів із Саудівської Аравії, – це стимул та поштовх, аби задуматися над маркетингом, що пов'язаний з іноземцями, його необхідно підсилити.

«Йдеться про створення промоцій іноземними мовами, проведення тих же ознайомчих турів для іноземних туроператорів, ЗМІ, блогерів», – ділиться Передерко.

Крім того, він пояснив, що ставки туристичного збору для іноземних туристів в окремих територіальних громадах Прикарпаття дещо вищі, аніж для громадян України.

За його словами, статистика, скільки іноземних туристів відвідали Прикарпаття цьогоріч, буде лише навесні наступного року.

До речі, 23-річний Mo’taz, громадянин Єгипту, який навчається в Івано-Франківському національному медичному університеті, поділився враженнями від західної України.

«У Карпатах я ще не був, але в Івано-Франківську живу третій рік. Найперше, мене приємно вражають українські ціни практично на все: їжа, розваги й навіть оренда житла. Франік зачаровує своїм спокоєм, люди дуже добрі та привітні», - розповідає єгиптянин.

Крім того, хлопець каже, що також був у Львові та Тернополі, однак ландшафти найбільше сподобались саме на Івано-Франківщині.

«А ще мені подобається, що в Україні немає обмежень. Люди ходять у зручному одязі, розважаються і їм байдуже, що про них подумають інші», - додає Mo’taz.

Тим часом закарпатські сусіди повідомили, що за аналогічний проміжок часу їхній туристичний збір становить 9,1 мільйона гривень, що на 77,1% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Зокрема, найбільші суми зафіксували у таких територіальних громадах:

  • с. Поляна (2 827,1 тис. грн);
  • с. Косонь (689,2 тис. грн);
  • м. Ужгород (639,6 тис. грн).

За словами адміністраторів готелів та котеджів, на Прикарпатті та Закарпатті у гірських місцевостях, іноземні туристи не є щедрими на чайові. Однак, вони зазначають, що на відпочинку, до прикладу, арабські туристи тратять приблизно 200 доларів на особу.

Крім того, значна частина іноземних туристів - це категорія, яка орієнтуються на відпочинок класу «люкс». В такому разі їхні витрати можуть сягати й 800 доларів за добу на особу.

Працівники кажуть, що у Карпатах на відпочинку найчастіше іноземні туристи залишаються на тиждень-два, в той час, коли українські - на три-п'ять днів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Ворота у Карпати: відомо, на скільки поповнився бюджет Івано-Франківська від туристичного збору цьогоріч

Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку


16.11.2021 Тіна Любчик 7164
Коментарі ()

10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

950
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1956
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2826
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3461
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3671
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6847 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3855

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5671

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6803 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7626
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2460
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4728
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5115
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

482
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

944
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1814
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3398
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

921
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1787
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3694
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3906 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5451