10-15 пошуково-рятувальних операцій за перші два місяці зими щороку проводять прикарпатські рятувальники у горах. Чотирьом туристам надавали допомогу у 2021-му році.
Про це Суспільному розповів начальник четвертої спеціалізованої пошуково-рятувальної групи управління ДСНС України в Івано-Франківській області Тарас Бринда, інформує Фіртка.
"Більшість із тих, кому рятувальники допомагають у горах взимку, зазнають гіпотермії. Як правило, це переохолодження і I ступінь обмороження. У таких випадках людині достатньо відігрітися. Рідше виникає II стадія обмороження, коли на шкірі з’являються пухирі і людина потребує медичної допомоги. Іноді трапляються випадки і надзвичайно серйозних переохолоджень, унаслідок яких люди гинуть. На щастя, цього року у нашій області серйозних випадків обморожень не було", - каже чоловік
За словами рятувальника, переохолодження туристів у горах трапляються через неправильно підібраний одяг та недооцінювання зимових гір. Екіпірування для зимового походу в гори повинно бути кількашаровим. Нижній шар – термобілизна, проміжний утеплювач – фліс, верхній – мембранна тканина і загальний захисний шар – пухова куртка. Звичайні і гірськолижні куртки, як і проста білизна, для походу в гори не підходять. У них люди пітніють і дуже швидко змерзають.
"Як правило, обморожуються кінчики носа, вуха, пальці рук і ніг. Тому важливо захистити їх, - додає Тарас Бринда. – У похід потрібно брати запасні рукавиці, балаклави, щоб закрити обличчя і гірські окуляри, куртку обирати з капюшоном".
Найважливіше, щоб не замерзнути у горах, перш за все потрібно орієнтуватися на прогноз погоди та відкласти похід за несприятливих умов, а також належним чином екіпіруватися.
"Якщо ж людина заблукала або потрапила у снігову пастку в горах, – потрібно рухатися. У цьому випадку рух рятує життя", - підсумував він.
Читайте також:
У Карпатах лавини та погіршення погоди: рятувальники застерігають від походів в гори
У Карпатах шукали заблукалу франківчанку