У селищі Заболотів, що на Прикарпатті, місцеві жителі скаржаться на забруднення води в річках та колодязях. За словами жителя селища Ярослава Горука, забруднюють воду відходи з місцевого заводу, який виробляє фруктові соки.
Місцевий житель Ярослав Горук умовно ділить річку Турка, яка протікає у Заболотові, на дві частини - ту, яка тече до заводу, та ту, яка після, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.
Чоловік розповідає, що у тій частині річки, в яку потрапляють відходи із заводу, раніше не було неприємного запаху, а вода була чиста – без чорного осаду на березі та білого - на дні річки. Зараз, за словами Ярослава Горука, через забруднення водойми немає ні риби, ні раків, які жили тут раніше.
"Це, напевно, від яблук отак все дно, від тих відходів. Воно так зупиняється і розростається", - припускає житель.
Вода з кранів у будинках постійно піниться, має неприємний запах, а гаряча – ще й чорний колір.
Іван Фудчук живе навпроти заводу. Розповідає, що зараз змушені носити воду додому з джерела, адже та , яка в криниці, темно-коричневого кольору.
"Їсти неможливо варити на цій воді. От ідемо до джерела і беремо воду. Зараз навіть, якщо жінка пере, то одяг коричневий робиться. Фільтри міняти немає сенсу", - розповідає Іван Фудчук.
Неприємний запах та чорний колір води з’явився близько місяця тому. За словами Ярослава Горука, все - через відходи місцевого заводу, який виробляє фруктові соки. Чоловік розповідає, що підприємство немає своїх очисних споруд.
"Я і директор заводу поїхали дивитися, де та каналізація йде. Директор сказав, що вони заплатили селищній раді за каналізацію, і це їхня проблема. Ми приїхали на очисні споруди. Половина з них, що мала бути від заводу, не запущена", - каже Горук.
Для того, щоб дізнатися, куди потрапляють відходи із заводу "T.B. FRUIT", та чи має підприємство власні очисні споруди, ми надіслали запит на доступ до інформації. Адже поспілкуватися з керівництвом наживо не вдалося – нікого з керівників, за словами начальника охорони, не було на місці. Як і не було в Заболотівській селищній раді голови, його заступників чи секретаря. Голова Іван Танюк на дзвінки журналістів не відповідав.
"Я і директор заводу поїхали дивитися, де та каналізація йде. Директор сказав, що вони заплатили селищній раді за каналізацію, і це їхня проблема. Ми приїхали на очисні споруди. Половина з них, що мала бути від заводу, не запущена", - каже Горук.
Для того, щоб дізнатися, куди потрапляють відходи із заводу "T.B. FRUIT", та чи має підприємство власні очисні споруди, ми надіслали запит на доступ до інформації. Адже поспілкуватися з керівництвом наживо не вдалося – нікого з керівників, за словами начальника охорони, не було на місці. Як і не було в Заболотівській селищній раді голови, його заступників чи секретаря. Голова Іван Танюк на дзвінки кореспондентів Суспільного Карпати не відповідав.
Щоб вирішити ситуацію із забрудненням води, 15 жителів Заболотова написали заяву в державну екологічну інспекцію. Керівник установи Микола Ладовський повідомив, що її зареєструють сьогодні (23 жовтня -ред.) або в понеділок.
"Ми направимо цю заяву в інформаційну довідку в Києві. І звідти на позапланову перевірку нам підтвердять матеріали. Ми зробимо позапланову перевірку, візьмемо лабораторії, повністю всі аналізи, зробимо обгрунтування. І тоді будемо приймати рішення відповідно до аналізів лабораторії. Я бачив все, зустрічався з тими людьми, тому що там критична ситуація, таке враження", - каже начальник Державної екологічної інспекції Карпатського округу Микола Ладовський.