Новоутворена Дубовецька територіальна громада має намір й надалі популяризувати фестивальний рух у селах, котрі увійшли до її складу.
У тергромаді підготували проєкт, який у разі перемоги дозволить цьогоріч організувати в ТГ Фестиваль усної оповіді «Озерце», інформує Фіртка з посиланням на Агенцію розвитку ОТГ.
Ініціативу вже подали на конкурс Українського культурного фонду – «Культура. Туризм. Регіони». Про це розповів очільник громади Павло Андрусяк.
За його словами, торік у селі Озерце, котре входило до складу Кінчаківської сільської ради Галицького району, вже проводили культурний захід.
«Минулого року запропонували оригінальний формат культурного продукту – усний сторітелінг в покинутому селі Озерце. Основна мета заходу – привернення уваги до публічної усної оповіді та її популяризація в сучасному українському культурному просторі. Організаторами заходу виступили відомі поети та прозаїки - Левко Довган та Юрій Андрухович. Місцева влада також долучилась до підтримки проведення фестивалю. Нині ж ми працюємо над тим, аби такий захід організовувався щорічно», – сказав очільник громади.
Керівник громади зазначив, що основною окрасою села є карстове озеро бірюзового кольору. Біля нього й проведуть культурний захід. Водойма має в діаметрі близько шести метрів, вода тут завжди холодна й чиста.
Однойменне село колись засиляло 30 хат, нині тут живе всього декілька людей.
«Минулого року біля озерця відновили інфраструктуру. Тут хороша спокійна атмосфера, чудова локація для проведення мистецького фестивалю.Торік культурний захід відвідали близько 300 осіб. Чисельна аудиторія з Києва, Львова, Одеси, Івано-Франківська створила неймовірну атмосферу. З огляду на карантині обмеження, розголос фестивалю не робили. Сподіваємось, що цьогоріч ситуація зміниться. Нам приємно, що фундаторами цього заходу стали відомі люди, які дають нове життя тим селам, котрі нині знаходяться на межі зникнення», – додав голова ТГ.
Також проєкт подали до УКФ на конкурс «Культура. Туризм. Регіони».
«Лот проведення локальних фестивалів дозволяє продовжувати культурні ініціативи, які організовувались й раніше. Участь у конкурсі передбачає співфінансування з місцевого бюджету (40%). Ми готові залучити власні кошти для того, аби продовжувати цю ініціативу та популяризувати наші села», – резюмував Павло Андрусяк.
Читайте також: