У цьому році велика ймовірність, що освітній процес повернеться до офлайн формату. Для прикарпатських університетів - це, наприклад означатиме, що їх гуртожитки знову наповняться мешканцями.
Журналіст Фіртки вирішила поцікавитись як змінились правила поселення в порівнянні з докарантинними часами та, що варто знати немісцевим першокурсникам, котрі прагнуть зекономити на житлі.
Якщо говорити про першокурсників, то в Івано-Франківському національному медичному університеті для них підготували 260 місць, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу вступникам готові забезпечити 500 ліжко-місць, а ось в Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника досі не готові озвучити точної кількості студентів, що зможуть розраховувати на проживання в гуртожитках вишу.
Масковий режим, дотримання дистанції та температурний скринінг - цих правил повинні дотримуватись при поселенні не лише вступники, а й всі ті, хто планує поселитись в будь-який гуртожиток.
«В Івано-Франківському національному медичному університеті є 4 гуртожитки (№1,2,3,4), із загальною кількістю понад 1400 місць. Фактично, впродовж навчального року гуртожитки є майже повністю заповненими» - розповів Юрій Солоджук – голова студентського профкому ІФНМУ, та додає, аби поселитись в один із гуртожитків необхідно виявити бажання і подати документи.
Для запобігання і розповсюдження COVID-19 гуртожитки запроваджують додаткові умови продовжує Юрій Солоджук:
«Створення ізоляторів у кожному гуртожитку, температурний скринінг при вході та виході, чергування молодшого медичного персоналу у гуртожитках, профілактичні обробки поверхонь приміщень гуртожитків антисептиками, створено гарячу лінію для негайного повідомлення у разі підозри на захворювання у себе чи співмешканця» - наголошує голова студентського профкому ІФНМУ.
Наказ про поселення в гуртожитки Івано-Франківського національного медичного університету буде оприлюднено в кінці серпня.
В Прикарпатському національному університеті поселення планують розпочати орієнтовно з 25 серпня, щоб уникнути великих скупчень людей, його розділяють на декілька днів, розповідає профорг факультету філології Тетяна Сорока:
«Під час поселення важливо все-таки дотримуватися карантинних норм, обов‘язкова дистанція, маски і хороший настрій. Звісно, ми хочемо, щоб це було у більшому холі для того, щоб ці умови були виконані, бо карантин збільшив кількість бажаючих проживати в гуртожитках», продовжує Тетяна.
Наразі студенти залишають онлайн заяви, а профорги телефонують особисто кожному і надають інформацію про гуртожитки і сам процес поселення. Тетяна Сорока наголошує:
«Студенти мають обов'язково пройти флюорографію і надати певний перелік документів, а ще зобов'язуються дотримуватися карантинних норм».
При поселенні в гуртожиток Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, студент обов’язково повинен мати засоби індивідуального захисту. В гуртожитках є урни для використаних рукавичок і масок, також облаштували кімнати, де мешканці зможуть перебувати під час самоізоляції, якщо в них підвищиться температура, розповідає Ілона Сапіжак - голова первинної профспілкової організації студентів ІФНТУНГ
«Під час проходження ордеру на поселення, лікар опитує студента про його стан, в тому числі й на предмет контакту з особами хворими на COVID-19, та вимірює температуру. В коридорах та місцях загального користування прибиральниці здійснюють посилене прибирання, відповідно до нових вимог часу. Загалом, університет керується постановою головного санлікаря, щодо поселення та проживання у гуртожитках. При вході розміщені інформаційні матеріали щодо коронавірусу».
Університет цьогоріч планує поселити 1593 своїх студентів, при цьому першокурсникам готові віддати третину місць.
«Основними умовами при поселенні є бронювання ліжко-місць для всіх студентів, які їх потребують та зазначили про це в заяві, зокрема поданні оригіналів документів. Також наші студенти знають, що у разі виявлення симптомів захворювання потрібно негайно повідомити завідувача гуртожитку або директора студмістечка», наголошує Ілона Сапіжак - голова профспілкової організації студентів.
Наразі жоден з представників університетів з яким нам вдалось поспілкуватися не володіє точною цифрою немісцевих вступників, які виявили бажання проживати в гуртожитках. Кажуть, такі дані будуть відомі вже безпосередньо коли розпочнеться заселення. Оскільки досі чимало студентів, котрі подавали документи на навчання одразу у декілька вишів знаходяться в стані вибору, в якому ж університеті будуть вчитися.
Загалом до 25 серпня найбільші прикарпатські університети оприлюднять накази на поселення відповідно до розподілу ліжко-місць по інститутах. Відповідно студенти одразу ж матимуть змогу розпочати заселення.