49% мешканців західних регіонів сприймають накопичення російських військ на кордоні з Україною як реальну загрозу вторгнення на територію України зимою-весною 2022 року.
Про це свідчать результати опитування, яке публікує компанія Gradus, передає Фіртка.
На противагу — 25% мешканців західних областей впевнені, що вторгнення не буде.
Водночас 26% опитаних не змогли відповісти на це запитання.
Зазначимо, що у порівнянні з осінніми настроями, значно більша частка респондентів оцінили вірогідність наступу як високу. Наразі 44% опитаних українців відповіли, що загроза вторгнення є реальною. У грудні минулого року цей показник складав 26%.
Крім того, більш ніж половина респондентів (53%) вважає, що влада докладає недостатньо зусиль для того, щоб на політичному та оборонному рівнях запобігти повномасштабному вторгненню російських військ. Третина респондентів вагається із відповіддю на це запитання.
Попри те, що більшість українців вважають політичну складову запобігання вторгненню необхідною, переважна частина респондентів проти прямих, без участі міжнародних партнерів, переговорів України з Російською Федерацією. 51% опитаних вважає оптимальним формат переговорів за участі США та Європи.
Нагадаємо, у разі здійснення збройної інтервенції з боку Росії, 60,5% мешканців західних областей чинитимуть опір при російській збройній інтервенції у їхній населений пункт.
Так, 39,7% мешканців Заходу готові чинити збройний опір, а 28,6% опитаних готові опиратися шляхом участі в акціях громадянського опору – таких, як демонстрації, протести, марші, бойкоти, страйки, громадянська непокора. Водночас 8,8% мешканців західних областей у разі російської збройної інтервенції готові виїхати у більш безпечний регіон України, а 9,6% – за кордон.
Заразом брати участь у будь-яких акціях масового протесту готові лише 30,2% опитаних мешканців західних регіонів.
Зауважимо, щодо регіональних відмінностей за окремими видами акцій протесту, найменше тих, хто готовий брати участь у виборчій компанії у Східному та Західному регіонах (12,7% та 15,1% відповідно).
Крім цього, лише 21% мешканців західних областей готовий особисто взяти участь в територіальній обороні України.
Готові це зробити 32% українців. При цьому серед чоловіків ця готовність є вищою: 49% з них відповідають ствердно, а серед жінок таких 18%. За регіональною ознакою порівняно більшу готовність доєднатися до територіальної оборони демонструють жителі західних та центральних областей – відповідно 36% та 37%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Бліцопитування: чи вірять франківці у можливий напад Росії на Україну
Вступ до ЄС підтримують 75,5% мешканців західних регіонів, до НАТО — 69,5%