Про це в інтерв’ю Укрінформу сказав професор кафедри інфекційних хвороб Харківського національного медичного університету Андрій Бондаренко, пише Фіртка.
Він зауважив, що КТ необхідно робити виключно за показаннями, оскільки під час діагностики «людина отримує досить серйозне опромінення».
«На жаль, в Україні сьогодні створено таку ситуацію, що організації, які мають томографи, заробляють шалені гроші. З вулиці приходить людина – і їй проводять дослідження. У мене була величезна кількість пацієнтів, які робили томографію у перший день захворювання. Звичайно, в легенях ще не було ніяких змін. Після цього вони проходили КТ удруге - на п’ятий-сьомий день хвороби, потім ще. Уявіть, який рівень опромінення за 3-4 рази. При цьому комп’ютерна томографія абсолютно не впливає на тактику лікування в більшості випадків. У мене були пацієнти, які за даними КТ мали 90% ураження легень, а в них майже не було ніякої клінічної симптоматики. А була певна кількість пацієнтів, у яких було уражено 15-20% легенів, і хворі потрапляли на штучну вентиляцію», - наголосив Бондаренко.
За словами експерта, КТ підтверджує, що в пацієнта є вірусне ушкодження легень, так звана інтерстиціальна пневмонія, але це ураження не є підтвердженням COVID-19.
«Такі самі ураження можуть викликати й інші віруси, той же грип», - заявив професор.
Читайте також:
Медики просять прикарпатців не зловживати комп'ютерною томографією
COVID-19: на Прикарпатті за добу 277 підтверджених випадків, п'ять — летальні
За останню добу коронавірус подолали більше прикарпатців, ніж захворіли
Україна чекає першу партію вакцини від COVID-19 вже у січні
COVID на Прикарпатті збавляє темп, однак мешканців просять дотримуватися карантину
У Франківську в листопаді зареєстрували рекордну кількість смертей від COVID-19