Сьогодні на Франківщині, у басейнах Прута та Дністра, попереджали про підйом рівня води. Минулого року під час повеней вода пошкодила 120 водозахисних споруд.
Про це Суспільному розповів заступник начальника Дністровського басейнового управління водних ресурсів Олег Козар, передає Фіртка.
Тарас Шкромида живе приблизно за 300 метрів від річки Лімниця у селі Добровляни. Чоловік каже, що після кожної зливи берег поступово руйнується, а вода підступає все ближче до його будинку.
"Берегу дуже багато "з’їло", останніми роками річка при повені навесні чи влітку, уже 10 метрів від мого будинку. Дуже критична ситуація. Переживаємо, що вода на городи вийде і під фундамент буде текти", — каже Тарас Шкромида.
Житель Добровлян Василь Федорович каже, що берег річки не укріпили, відтак під час повеней вода щоразу змиває до 50 метрів ґрунту.
"Якщо вода йде під цей берег, я вже збираю шмаття в машину. Збудував другий поверх, туди виношу холодильники, побутову техніку", — розповідає чоловік.
Староста села Леся Красько розповіла, що приблизно 100 будинків перебуває під загрозою підтоплення під час повені.
"Ми не знаємо, що буде завтра-післязавтра, що буде там у горах, які дощі підуть, і це може становити величезну загрозу для нас, мешканців села. Якщо річка увірветься сюди, то неможливо буде у грошовому еквіваленті оцінити ту шкоду, яка буде завдана мешканцям. Також це величезна загроза життю", — каже староста села.
Член виконкому Новицької територіальної громади Віталій Варварик пояснює, що місцева рада звернулася до Дністровського басейнового управління з проханням укріпити берег Лімниці у Добровлянах, адже грошей громади на такі роботи не вистачить.
"Тут, думаю, треба приблизно 2-3 кілометри й то високого берегоукріплення, бо ми бачимо, що стоїмо на 4 метри вище рівня річки", — зазначає Варварик.
Минулого року під час повеней на Франківщині вода пошкодила 53 дамби й 67 берегоукріплень, які перебувають на балансі Дністровського басейнового управління водних ресурсів. З них зараз відновили 29 об’єктів, говорить заступник начальника управління Олег Козар.
"Зараз у нас є така інформація, що першочергового відновлення потребують 232 об'єкти – це і комунальної власності, і наші об’єкти на загальну суму 561 мільйон гривень. Також ми провели додатково обстеження об’єктів, де немає таких споруд, що потребують будівництва. Зараз необхідні кошти для того, щоб виконати цей комплекс робіт – 1 мільярд 600 мільйонів гривень", — зазначає посадовець.
За його словами, перелік цих об’єктів передали в облдержадміністрацію. До нього внесли й будівництво берегоукріплення у селі Добровляни. Однак до списку споруд, на будівництво та відновлення яких просять грошей у Держводагентства, цей об’єкт не внесли.