Сьогоднішній мікс — черговий must-read книжок, про які ви можливо чули, та, на жаль, випустили з виду за останні три роки. Що ж, сьогодні спробуємо виправити цю ситуацію з допомогою нашого книжкового блогу.
Налаштовуйтесь. Фіртка починає чергову розмову з нашим оглядачем Остапом Микитюком.
Відкриє сьогоднішню добірку не просто книжка, а справжній щоденник мандрівниці. Це спогади молодої письменниці Ольги Мельник — «Ship Life: сім місяців добровільного рабства», що вийшли друком у Видавництві 21 у 2017 році. Перед нами майже 200 сторінок відвертих спогадів про, мабуть, найбожевільніший вчинок Ольги — роботу за контрактом на круїзному лайнері.
Ольга Мельник — випускниця магістратури Києво-Могилянської академії. Щойно закінчивши навчання, вона вирішує підписати контракт на сім місяців для роботи на круїзному лайнері, шлях якого пролягає через 20 країн: через Норвегію, Ісландію, Балтику, Кариби та Канарські острови. Її основною роботою в найближчі сім місяців — носити та продавати коктейлі та іншу випивку туристам на кораблі. Здавалося б робота не надто заморочлива, але насправді…
Ольга відкриває перед нами ворота до пекла, тобто пекельної, нещадної та колосально виснажливої роботи офіціанткою. Всі її романтичні мрії розбиваються наче морські хвилі до скель жорстокої реальності. Сьогодні авторка з іронічною посмішкою згадує про ту мандрівку світом і готова ділитись своїм досвідом. «Ship Life: сім місяців добровільного рабства» — це книжка про те, як не варто мандрувати світом. Дуже захоплива історія.
А «Рікі та дороги» Марка Лівіна дуже тендітний і в дечому навіть трагічний роман в стилі young-adult, що вийшов у харківському видавництві Vivat восени 2018 року. Головному герою книжки Матвію нещодавно виповнилося 14 років. З вигляду він звичайний хлопчик з другом-собакою Ріком. Але в нього є одна особливість — синдром Аспергера.
Одного дня він збирає речі - намет, провіант, кілька улюблених і необхідних речей та відправляється в ліс. Для його родичів це паніка та втеча від реальності, а для самого хлопчинка це стає неймовірною пригодою з улюбленим собакою. Перебуваючи у «мандрівці» хлопчик згадує багато сумних та приємних миттєвостей свого поки що недовгого життя, переосмислює дитинство та стосунки з батьками, заново відкриває себе собі й врешті решт світові, для того, щоб…повернутися самим собою.
Марк у книжці «Рікі та дороги» зачіпає теми інклюзії, з якими щодня стикаються сотні тисяч дітей по всьому світу. Він відверто говорить про те, про що зазвичай усі мовчать та винувато відводять погляди. І робить це дуже щиро.
Вже майже стало традицією у таких добірках говорити про комікси. Цього разу без них теж не обійшлося, адже мені в руки потрапив крутий український мальопис — «Орден лицарів. Початок» Романа Крижанівського. Це не простий мальопис, а дуже супергеройський, щоправда, герої тут не Супермени чи Бетмени, а неймовірні кролики: шалений винахідник Вась, ніндзя Савамура, злодійкуватий Франс Ла-Крун, схожий на Джеймса Бонда лорд Рекстоун, схожий на Індіану Джонса Узп і найстаріший лицар ордену дідусь Мойчик.
В «Орден лицарів. Початок» автор Роман Крижанівський та ілюстратор Денис Волощук знайомлять нас з цими дивовижними супергероями в притаманній жанру манері — їх звичному середовищі існування. Ні-ні, не в дикій природі, а у світі дуже схожому на наш. І сьогодні герої повинні дізнатися свою істинну мету — охороняти та рятувати світ від напастей.
А завершує цю добірку не менш захопливий твір американського сатирика Крістофера Баклі — «Майстер реліквій». В цьому романі теж знайшлося місце для лицарів, а ще для відомих художників, розбійників, священнослужителів та рудоволосих красунь та головного героя, мисливця за святими реліквіями — Дісмаса.
Вся історія зав’язується довкола полювання на Туринську плащаницю. Дісмас, як досвідчений мисливець знає, що її оригінал давно втрачений і погоджується на аферу зі своїм другом Дюрером: намалювати копію і підсунути її своїм грошовитим замовникам. Та як і годиться у пригодницьких романах, все летить шкереберть у найвідповідальніший момент.
І тут починається найцікавіше — смерть або небезпечна пригода. Друзі Дісмас та Дюрер обирають другий варіант.