Рік тому 59-річний калушанин Віктор Гулак разом зі своїми дітьми створив домашній етнографічний музей. Зібрані експонати показують здебільшого давню українську культуру, побут та етнографію. Однак є й чимало цікавих речей часів СРСР.
У 2020 році калушанин планував офіційне відкриття, але пандемія внесла свої корективи. Поки що Віктор Гулак планує запустити роботу музею в режимі онлайн, пише Фіртка з посиланням на Вікна.
Ідея відкрити домашній музей у Віктора Гулака виникла спонтанно. Разом із дітьми, прибираючи горище, чоловік знайшов чимало старовинних речей. Кожен експонат має свою історію.
"Певні речі мені віддали друзі, інші — знаходив на пунктах металобрухту, частину назбирав подорожуючи, щось було вдома. Усі предмети довелося самостійно відреставровувати, адже були вони в не найкращому стані. Допомагали приводити до ладу речі мої діти — Марічка та Віктор.", — розповідає власник музею.
Серед експонатів — глиняні вироби, знаряддя для перероблення зернових, вишивка, предмети побуту, ткацьке знаряддя, речі радянських часів. Найстарішими є ночви та шатківниці, яким понад 100 років.
Похизувався Віктор Гулак і швейною машинкою Zinger, якій понад 50 років. На ній ще працювала його мати. До речі, пристрій і досі перебуває в робочому стані.
Багато в експозиції музею традиційної української вишивки. Тут і покривало, і серветки, і подушки, і рушники. Віддала речі Віктору одна знайома бабуся родом із Донеччини, яка багато років вже проживає на заході України.
Досить цікавим є куток часів СРСР. Його експонатами є друкарські машинки, рахівниці, стаціонарний телефон, «кавалєрський» магнітофон 1980-х років.
Для повного завершення стилізованого музейного інтер'єру Віктору Гулаку не вистачило люстри. Тому вирішив її змайструвати самостійно з колеса від воза та ступиці.
Читайте також:
У Коломиї розпочали добудову Національного музею мистецтв Гуцульщини та Покуття (ВІДЕО)
Будинок у Франківську, в якому творив Заливаха, продали за понад мільйон гривень