На сьогодні 43% українців підтримують дотримання карантину, поки ризики поширення коронавірусу не подолано.
Такими є результати опитування, проведеного Фондом Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології, передає Фіртка.
23% схиляються до думки, що потрібно якомога швидше відмовитися від карантину, всупереч ризикам та застереженням про поширення коронавірусу. Понад третина опитаних не змогли підтримати жодне з тверджень.
Стан вакцинації
На початку нової хвилі захворюваності на COVID-19 рівень вакцинації в Україні є вкрай низьким у порівнянні з європейськими країнами. Дані опитування показують частку вакцинованих від COVID-19 осіб, майже ідентичну з офіційною статистикою, і становлять близько 18% дорослого населення країни, яке постійно проживає в Україні.
Однак низькі темпи вакцинації найближчим часом можуть ще більш пригальмувати, якщо зважати на те, що понад 56% дорослого населення країни не планує робити щеплення в найближчій перспективі. Цікавий і той факт, що респонденти, які не хворіли на COVID-19, вакцинуються або планують вакцинуватись значно рідше, аніж ті, які перехворіли на коронавірус.
З огляду на це, можна виокремити основні проблеми процесу вакцинації в Україні:
- Низьке бажання вакцинуватися. На момент опитування більша частина дорослих українців заявили, що не планують вакцинуватись від COVID-19 у найближчій перспективі. Ці показники одні з найвищих у світі та у порівнянні з сусідніми державами, де наявні дані таких опитувань.
- Найнижчий рівень охоплення вакцинацією спостерігається у старших людей, які перебувають в зоні ризику. Так, згідно з даними офіційної статистики, станом на 6 вересня 2021 року, лише 7,6% осіб, яким понад 80 років, отримали принаймні одну дозу вакцини. Водночас показник для осіб 40–59 років наближається до 20%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Стало відомо, скільки заробила голова Івано-Франківської ОДА за серпень (ІНФОГРАФІКА)
Стали відомі, середні зарплати у міністерствах та держслужбах у 2020 році (ІНФОГРАФІКА)
Середня зарплата в Україні: як змінювалася останні 8 років (ІНФОГРАФІКА)
На скільки зросла зарплатня ІТ-спеціалістів в Івано-Франківську (ОПИТУВАННЯ)