Послуги електрика у сучасних умовах актуальні як ніколи. Адже кожна хвилина життя користувача пов’язана з використанням електричної енергії. На всяк випадок варто мати контакти гарного майстра, що зможе вирішити ваші електричні проблеми.
Тому багатьох користувачів хвилює питання, яким чином формується цінник на послуги електрика? Як не заплатити зайвого та отримати якісні роботи?
Детально розкриваємо усі нюанси далі.
Які фактори впливають на остаточну ціну послуг електрика?
Якщо коротко сказати про особливості формування цін на ринку електромонтажних робіт то все звучить наступним чином: чим простіше проект, тим нижча його ціна. Зі складністю підвищуються кінцева сума за послуги.
Вартість електромонтажних робіт складається з наступних аспектів:
- Об`єм.
- Вид робіт, які необхідно виконати.
- Якість кінцевих послуг.
- Статус та популярність компанії, що надає послуги.
- та інші фактори.
Але у цьому списку лише основні фактори, що формують цінник послуг. Зупинимося на менш розповсюджених далі.
Специфічність електромонтажних робіт полягає у тому, що при виконанні розрахунків обов'язково варто враховувати не тільки об'єм та рівень складності, але і кваліфікацію майстрів. Досвідчений спеціаліст висуває більш високі цінники.
Ще один важливий пункт - матеріали, що використовуються для монтажу, їх кількість, характеристики, виробник. Окрім того важливо хто їх закуповує: майстер чи замовник.
Не варто також забувати про конструкції по яких будуть виконуватися роботи. Необхідно враховувати особливості матеріалу, з якого вони виготовлені. Наприклад, роботи, які виконуються по бетонних стінах коштуватимуть дорожче. Встановлення ексклюзивного освітлення чи теплої підлоги потребує додаткових розрахунків, а отже вартуватиме більше.
У кінцеву вартість проекту також плюсується монтаж додаткового обладнання, якщо у ньому виникне необхідність. Нерідко під час електромонтажних робіт відкривають приховані проблеми мережі. Тому ціна за весь проект може змінитися.
Великі замовники з масштабними проектами зазвичай можуть розраховувати на знижки. Вигідні пропозиції також чекають на постійних клієнтів.
Що таке «ціна за точку»?
Ще один пункт у формуванні вартості електромонтажних робіт – ціна за точку. Подібне формулювання ми часто чуємо від майстрів. Що воно означає? Ціна за точку – це середня вартість за встановлення одного електричного приладу. Зазвичай це розетка або вимикач.
Ціна за точку може складати як 50 грн, так і 1000 грн. Чому така різниця? Все залежить від певних факторів, що впливають на кінцевий цінник, а саме:
- матеріал стін та перекриттів (гіпсокартон, цегла, бетон, дерево);
- кількість ліній, що надходять і відходять від точки, спосіб прокладання кабелю (закритий чи відкритий);
- характеристики точки (внутрішня/зовнішня, розетка, вимикач або комутаційний вузол).
Формування цінника на електромонтажні роботи включає в себе багато нюансів. Кваліфікований майстер обов’язково перед початком робіт розрахує їх орієнтовну вартість. Але варто бути готовими до того, що через різноманітні труднощі та фактори кінцева ціна буде більшою за плановану.
Партнерський матеріал