Вчителі та учні Богородчанської музичної школи б'ють на сполох через різке скорочення годин на більшу частину занять, а також суттєве підвищення вартості навчання для дітей, які проживають в населених пунктах, що не ввійшли в місцеву об'єднану територіальну громаду.
Про це кореспонденту Фіртки повідомили представники педагогічного колективу.
З січня 2021 року педагогам Богородчанської музичної школи скоротили навантаження, хоча, за словами представників трудового колективу, на це немає жодних підстав: музична школа працює, як і працювала, а кількість дітей не зменшилась.
«Зараз у школі є повний набір - 254 учні. Діти вчаться, є багато дітей, які прагнуть освоїти інші музичні інструменти, окрім того, який вони обрали собі за основний»,- розповідає одна з педагогинь, котра попросила її не називати, оскільки боїться втрати роботи.
За її словами, в навчальному закладі вже повністю відсутні години концертмейстерства, а також суттєво врізані для таких дисциплін, як «вокал», «ансамбль» та «хор», котрі допомагали майбутнім музикантам всебічно розвиватись.
«Хоча становище з цими предметами плачевне, вчителі та учні все одно примудряються давати прекрасні концерти на місцевих урочистостях та різноманітних обласних конкурсах і не тільки», - продовжує співрозмовниця.
За словами музичних педагогів, в школі концертмейстерство є лише у дітей, які навчаються у випускних класах.
«До того часу дитина не вчиться працювати з акомпанементом. Наразі викладачі-акомпаніатори працюють з дітьми безплатно», - пояснює педагог.
Батьки учнів нарікають на децентралізацію, оскільки тепер всі, хто проживають поза межами Богородчанської ОТГ змушені в рази переплачувати за навчання своїх дітей.
Якщо учні, що мають прописку в Богородчанській ОТГ сплачують орієнтовно 300 грн в місяць, то діти з інших ОТГ мають вже платити 1640 грн.
Дійшло до того, що батьки вже почали шукати можливість прописати свою дитину в якомусь з населених пунктів, що входить до об’єднаної богородчанської громади.
Натомість селищна рада Богородчан на прохання прокоментувати ситуацію відповіла наступне:
“Жодного зменшення годин немає.
Згідно з бюджетним кодексом кошти бюджету громади можуть бути спрямовані виключно на потреби мешканців громади. Інша громада може направити субвенцію на оплату за своїх учнів або створити власну школу.
Івано-Франківськ чи Надвірна не навчатимуть дітей з Богородчанської громади безплатно.”
Зараз серед педагогічного колективу ходять розмови про те, що в селищної ради немає грошей на утримання школи й на осінніх канікулах викладацький склад піде у відпустку без збереження зарплати.
Фіртка слідкуватиме за подальшим розвитком подій та готує розширений матеріал стосовно навчального процесу у Богородчанській музичній школі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Провакцинували понад 80% працівників: відомо, які школи на Прикарпатті працюватимуть в очній формі
На Прикарпатті вісімнадцять шкіл не мають туалетів
Затримки із виплати зарплати на Прикарпатті. Відомо, у яких районах найбільше боргують