Глибока заморозка робить вакцину Pfizer доступною лише для багатих

Вакцина псується через п’ять днів після розморожування, а потрібні два уколи.

Багато країн стикаються з дорогим нарощуванням інфраструктури холодильних установок.

Коли вакцина Pfizer Inc. та вакцина Covid-19 від BioNTech SE вийшла з виробничих ліній, Shanghai Fosun Pharmaceutical Group Co. чекатиме її розповсюдження через складну і дорогу систему складів аеропортів з можливістю глибокого заморожування, наявністю рефрижераторних транспортних засобів та пунктів інокуляції по всьому Китаю.

Після того, як вантажі досягнуть центрів вакцинації, вакцину необхідно розморозити від -70 градусів Цельсія та ввести протягом п’яти днів.
Потім ця подорож від складської морозильної камери до людини повинна бути здійснена спочатку — щоб через місяць здійснити другий обов'язковий процес вакцинації.

Дорожня карта, розроблена компанією, яка дозволила вакцину для Великого Китаю, пропонує поглянути на величезні та грізні логістичні виклики, з якими стикаються ті, хто хоче поставити експериментальну вакцину Pfizer після того, як вона показала "надзвичайні" результати на останніх стадіях випробувань. Саме ця вакцина породила сподівання на потенційне закінчення майже річної пандемії.

Зараз ця ейфорія розвіюється усвідомленням того, що жодна вакцина ніколи не виготовлялася ​​за допомогою технології РНК-месенджера, яку застосували Pfizer і вона стимулює людський організм виробляти білки, які потім виробляють захисні антитіла.

Це означає, що країнам доведеться будувати з нуля мережі для заморожування на виробництві, зберігання та транспортування, необхідні для виживання вакцини. Масові інвестиції та координація вимагали всього, але гарантували доступ лише багатим країнам — і навіть тоді, це можливо лише для міського населення.

"Виробництво коштує дорого, його компонент нестійкий, він також вимагає транспортування холодними ланцюгами та має короткий термін зберігання", - сказав Дінг Шен, директор пекінського Інституту охорони здоров'я, який отримав фінансування від Bill & Melinda Gates Foundation.

Витрати на розробку вакцини Pfizer, швидше за все, посилять наявні побоювання, що заможніші країни отримають перші найкращі вакцини, попри зусилля Світової організації охорони здоров'я під назвою Covax, метою якої є залучення 18 мільярдів доларів на придбання вакцин для бідніших країн.

Він також пропонує варіант для країн, що розвиваються: заплатити за дороге будівництво мінусової інфраструктури холодних ланцюгів для доставки або почекати наступної партії, звичної вакцини, яка готує партії білка або інактивованих вірусних частинок в живих клітинах і може бути доставлена ​​через наявні мережі охорони здоров’я.

"Якщо існує вакцина на основі білка, яка може досягти такого ж ефекту, як вакцина до мРНК, і існує потреба вакцинувати мільярди людей щороку, я б віддав перевагу вакцинації на основі білка в довгостроковій перспективі", - сказав Дінг

Навіть для багатих країн, які мають попередньо замовлені дози, включаючи Японію, США та Великобританію, доставка вакцини від Pfizer буде мати значні перешкоди, оскільки вантажні автомобілі виходять з ладу, відключається електроенергія, хворіють основні працівники та врешті решт тане лід.


Безпечне доставлення

Для безпечного доставлення вакцини у материковій частині Китаю та Гонконгу, Fosun буде співпрацювати з державною компанією Sinopharm Group Co., фармацевтичним дистриб'ютором з добре налагодженими мережами по всій країні. Одне з дочірніх підприємств Sinopharm також розробляє вакцини Covid-19.

Завантажена у вантажівки для зберігання у холодильниках, ці флакони потраплять до місць вакцинування, де вони можуть розморожуватися і складатись у холодильники при температурі від 2 до 8 градусів Цельсія. В таких умовах вакцину можна зберігати протягом максимум п’яти днів, далі вона псується.

"Вимога до надзвичайно низьких температур, ймовірно, призведе до псування великої кількості вакцин", - сказав Майкл Кінч, фахівець з вакцин з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі.

Також, за словами голови компанії У ІфанаФосуну це може коштувати десятки мільйонів юанів. Фосун розглядає можливість імпорту вакцини гуртовими партіями та фасування їх у флакони на місцевому заводі. Це також потребуватиме подальших інвестицій у виробництво та зберігання.

Вакцинні вантажі готують для історичного авіаперевезення.

Загальна цінова вартість може бути занадто високою для багатьох країн, що розвиваються, включаючи сусідню Індію, яка намагається стримати другий за величиною спалах коронавірусу у світі й в цей час не має змоги придбати вакцину Pfizer.


'Забудьте про це'

Багато людей, що працюють у галузі охорони здоров'я та фармацевтичної промисловості, вже висловлювали занепокоєння тим, що Індії бракує необхідних можливостей та можливостей для доставлення вакцини по своїй величезній сільській глибинці та населенню понад 1,3 мільярда людей. Також важлива шалена швидкість у процесі.

"Для вакцини потрібна температура мінус 70 градусів, чого ми просто не можемо зробити в Індії, просто забудьмо про це", - сказала Т. Сундарараман, координатор організації "Народного руху за здоров'я", що базується в Делі та об'єднує місцевих активістів, науковці та групи громадянського суспільства, які працюють у галузі охорони здоров’я.

"Ми не в змозі впоратися з потребами деяких районів у забезпеченні їх вакцинами проти кору, і це лише для дітей віком до трьох років", - сказала вона. "Це справді мізерна кількість людей у ​​порівнянні з кількістю, яка потребуватиме вакцини проти Covid-19".

На запитання на брифінгу у вівторок, чи хоче уряд Індії придбати будь-яку вакцину Pfizer, секретар міністерства охорони здоров'я Раджеш Бхушан сказав, що Нью-Делі веде переговори з усіма виробниками вакцин. Він додав, що Індія може "збільшити та зміцнити" свої наявні потужності "холодних ланцюгів", але відмовився негайно оприлюднювати будь-які деталі придбання.

Pfizer вже має замовлення з деяких країн, що розвиваються, таких як Перу, Еквадор та Коста-Рика. Незрозуміло, наскільки широко ці країни планують розповсюджувати вакцину, але їхні невеликі замовлення меншими за десять мільйонів доз свідчать про обмежене використання.

Після оприлюднення своїх позитивних попередніх даних деякі уряди поспішили доопрацювати замовлення та розпочати переговори з Pfizer та BioNTech. У вівторок Європейський Союз підтвердив замовлення до 300 мільйонів доз, тоді як Філіппіни, Сінгапур та Бразилія заявили, що ведуть переговори.


"Остання миля"

Навіть попри проблему низьких температур, виробництво вакцини за короткий проміжок часу буде "головною проблемою", що вимагає масової фельдшерської підготовки для введення двох доз, сказав Панкадж Патель, голова індійського виробника ліків Cadila Healthcare Ltd., який розробляє власну експериментальну плазмідну ДНК Covid-19.

Особливо це стосується районів, де з людьми тяжко контактувати або їм доводиться долати великі відстані, щоб дістатися до центрів вакцинації. Минулі кампанії вакцинації показують, що багато хто просто ніколи не з'являється на другу вакцинацію, зазначають експерти з питань охорони здоров'я.

Збільшення перешкод означає, що деякі країни, що розвиваються, можуть передавати вакцину Pfizer, попри ранні ознаки її виняткової ефективності.

"Якби нам довелося чекати додатковий рік і мати щось, що реальне для нас, щоб це можна було доставити якомога більшій кількості людей у ​​цій країні, це було б поганим компромісом?" - запитала Гагандіп Канг, професор мікробіології Християнського медичного коледжу, що базується в Індії, і член Глобального консультативного комітету ВООЗ з безпеки вакцин.

"Виходячи з вартості вакцини Pfizer, логістики ультрахолодного сховища — я не думаю, що ми готові, і я вважаю, що нам потрібно дуже і дуже ретельно зважити переваги та витрати", - додала вона.

за матеріалами  Bloomberg


Читайте також:

Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Чому вакцина Pfizer проти COVID-19 не скоро з’явиться в місцевій аптеці

Вперше вчені представили найточнішу візуалізацію коронавірусу (ФОТО/ВІДЕО)


11.11.2020 1795
10.05.2022
Тетяна Дармограй

Чимало українців, які наразі у відносній безпеці, відчувають провину, що можуть жити звичним життям. Зокрема, у них нерідко виникає так званий «синдром вцілілого».

953
28.04.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з психологинею Оленою Коструб про те, як упоратися з втратою близької людини, як підтримати того, хто переживає втрату та чого робити не потрібно.    

1959
19.04.2022
Алла Павлуцька

Що таке війна для психіки, як уникнути конфліктів у команді, якщо ти волонтер? Як волонтерити, щоб не вигоріти передчасно? Як говорити з дітьми про війну та заспокоювати їх? Вправи, які допоможуть під час паніки в укритті та вдома, про синдром “провини вцілілого” та інша корисна інформація від психологині та коуч-менторки.

2830
15.04.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка продовжує публікувати історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

3465
08.04.2022
о. Володимир Лукашевський

Війна торкається абсолютно кожного. З чим найчастіше сьогодні люди звертаються до лікаря та як побороти відчуття неспокою, говоримо з терапевтом Клініки св. Луки Лілією Федунців.

3673
07.04.2022
Мар’яна Цимбалюк

Голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України розповів про те, що відбувалося з орендою житла на початку війни, чи стабілізувалися ціни, настільки комерційна нерухомість виросла в ціні у зв'язку з релокацією бізнесу і що слід очікувати на ринку нерухомості Прикарпаття найближчим часом.

6851 1

24 лютого Росія оголосила про початок так званої «спеціальної військової операції» в Україні. Кожній розважливій людині зрозуміло, що те, що відбувається в Україні, є повномасштабною війною. Однак, це не класична конвенційна війна (масові звірячі злочини проти мирного населення це підтверджують), в якій збройні сили однієї держави у відкритій конфронтації за нормами міжнародного права протистоять військовим силам іншої.

3857

Сьогодні кожен українець незалежно від своїх політичних, релігійних чи інших поглядів є солдатом української армії, що захищає свою країну від російсько-білоруських окупантів.

5672

Російський ліберал не може відчувати емпатію до українського народу, до його трагедії. Для нього душевні терзання російського мародера і вбивці куди важливіші і, головне, ближчі. Це таке осмислення власної нікчемності.

6806 1

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.  

7628
18.04.2022

Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендують дотримуватись основних правил.

2464
28.03.2022

Вже незабаром в Івано-Франківську запрацюють анонсовані владою соціальні ринки. Тут всі охочі зможуть придбати продукти за нижчою, аніж у магазинах, ціною.

4729
25.03.2022

Харчуватися тут можуть як евакуйовані українці, так і місцеві мешканці громади.

5116
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

483
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

947
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

1817
07.04.2022

Християни східного обряду 7 квітня відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці – третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Згідно віруваннями цього дня Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.  

3400
08.05.2022

Схиляємось перед матерями та батьками, які виростили мужніх патріотів, перед дітьми, які втратили батьків...

922
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

1790
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

3696
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

3909 9
20.03.2022

За словами Володимира Зеленського, РНБО прийняла рішення призупинити будь-яку діяльність на території України низки партій, які мають зв’язки з росією.

5455